B-klasa: Na inaugurację Sołtysowice!

7 kwietnia ze snu zimowego budzi się najlepsza liga świata. Nasza „Dwójka” w pierwszym meczu rundy wiosennej podejmie na „własnym” stadionie MKS Sołtysowice.

Powrót rozgrywek B-klasy będzie miał dla nas słodko-gorzki smak, gdyż przez dłuższy czas nie będziemy mogli korzystać z naszego obiektu przy Kominiarskiej ze względu na zniszczoną przez intensywne opady deszczu murawę. Dziś jako gospodarz wystąpimy na boisku Malinki. O meczu nie ma co się zbytnio rozpisywać przed nim. Cel jest prosty - pozostawić dobre wrażenie i choć trochę „odgryźć się” za dwucyfrówkę z początku sezonu.

MKS Sołtysowice powołano do życia 24 października 1992 roku. Z wyłączeniem 4 sezonów (od 11/12 do 14/15 klasa C) Sołtysowice brały udział w rozgrywkach B-klasy, bez znaczących sukcesów. Swoje domowe mecze rozgrywają na stadionie przy ulicy Sołtysowickiej.

Tomtex II Widawa Wrocław znajduje się już tylko nad Malinką Malin, która po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek (13. miejsce). „Dwójka” zwyciężała 3 razy, a 10 razy musiała uznać wyższość rywali. Dało to efekt w postaci 9 zdobytych oczek. Bilans bramkowy: 16-45. MKS Sołtysowice jest obecnie piątą siłą grupy IX. Sołtysowiczanie wygrywali 8 razy, raz podzielili się punktami (mecz z rezerwami Pawłowic), a 4-krotnie schodzili z boiska pokonani. Punkty: 25. Bilans bramkowy: 54-25

Ostatnim meczem „Dwójki” były domowe derby z Szymanowem, zakończone porażką 1:2. MKS Sołtysowice natomiast pewnie pokonał na wyjeździe Błyskawicę Szewce 3:0.

Ostatni mecz bezpośredni:

0-10 na wyjeździe w 1. kolejce sezonu, o którym raczej wolelibyśmy zapomnieć.

Orzeł II Pawłowice (Wrocław) - Grom Ligota Piękna 7 kwietnia, 10:00
Różanka Wrocław - Zorza Pęgów 7 kwietnia, 13:00
Augustyn Wrocław - Sparta II Wrocław 7 kwietnia, 16:00
Malinka Malin 0-3 Wratislavia II Wrocław walkower
Vamos Wrocław - Silesia Szymanów 7 kwietnia, 13:00
Tomtex Widawa II Wrocław - MKS Sołtysowice (Wrocław) 7 kwietnia, 14:00
Błyskawica Szewce - Polonia Wrocław 7 kwietnia, 14:00

naugurację rundy wiosennej opuszczą: Dawid Machała, Mateusz Wilk, Rafał Zdunek, Konrad Śliwa, Tomasz Kalinowski, Michał Lasota i Sebastian Skoczeń.

Rywal: MKS Sołtysowice
Data: 07.04.2024r.
Boisko: KS Malinka Malin, ul. Piłkarska 16B, 55-114 Malin
Sędziuje: Patryk Gołębiewski

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania obydwu naszych drużyn w tę niedzielę!