A-klasa: Po historyczne zwycięstwo w Korzeńsku!

Dzisiaj Tomtex Widawa Wrocław rozegra drugie spotkanie w ramach rundy wiosennej wrocławskiej A-klasy. Gracze Michała Pondla w Korzeńsku powalczą o historyczną wygraną. Czy uda im się takową uzyskać? Czas pokaże!

W minionym tygodniu Widawa rozegrała pierwszy mecz w rundzie wiosennej i ten mecz przegrała - 1:5. Skokowa okazała się lepsza, ale nasz zespół nie zamierza się załamywać i w kolejnej kolejce pragnie wywalczyć trzy punkty. W Korzeńsku to nasz zespół będzie faworytem, ale patrząc na rys historyczny - ten mecz na pewno nie będzie łatwy. Nigdy wcześniej drużyna Michała Pondla nie wygrała na obiekcie Orli. Teraz będzie chciała w końcu się przełamać, ale czy to jej się uda? O tym dowiemy się przed godziną 17. :)

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy (ULKS) Orla Korzeńsko powstał w 2000 roku, ale dane na temat jego gry, według portalu 90minut.pl posiadamy od sezonu 2009/2010. Od tamtego czasu Orla rozegrała pięć sezonów w B-klasie i 10 sezonów w A-klasie. Miała również epizody w Okręgowym Pucharze Polski - sześć występów.

Osobą, która łączy obie te drużyny jest zawodnik Tomasz Lech, który jest ikoną Korzeńska, przez jakiś czas grał w klubie z Kominiarskiej, a obecnie reprezentuje barwy Piast II Żmigród.

Po 16 kolejkach Widawa plasuje się na 11 miejscu z dorobkiem 18 punktów. Dotychczas 5 meczów wygranych, 3 remisy i 8 porażek. Bramki: 30:49. Korzeńsko jest przedostatnie z 7 oczkami. 2 mecze nasi najbliżsi rywale wygrali, jedno zremisowali i 13 przegrali. Strzelili 30 bramek, ale stracili ich 100.

Wszystkie mecze w kolejce

Barycz Milicz 6-1 Sokół Kaszowo 6 kwietnia, 16:00
Orla Korzeńsko - Tomtex Widawa Wrocław 7 kwietnia, 15:00
Dolpasz Skokowa 7-2 Błyskawica Lenartowice 6 kwietnia, 15:00
LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) - Orzeł Prusice 7 kwietnia, 11:00
Parasol Wrocław - Piast II Żmigród 7 kwietnia, 13:00
Sokół Wielka Lipa - Sparta Skarszyn 7 kwietnia, 15:00
Maślice Wrocław 3-1 Sparta Wszemirów 6 kwietnia, 16:00
Płomień Wisznia Mała 2-4 Bór Oborniki Śląskie 6 kwietnia, 16:00

W poprzednim tygodniu Widawa przegrała ze Skokową - 1:5, a Korzeńsko na wyjeździe zostało rozbite w Miliczu - 2:12.

Z Korzeńskiem zagramy siódmy raz w historii i czwarty raz po punkty. Dotychczasowy bilans mamy bardzo niekorzystny, zwłaszcza sparingowy. W meczach kontrolnych - 3 starcia i 3 porażki. Bramki: 1:20. W meczach ligowych 3 potyczki - dwie wygrane u siebie i remis na wyjeździe. Bramki: 14:5. Do kupy daje nam to następujący bilans: 2 wygrane, 1 remis, 3 porażki i gole 15:25.

Sytuacja Kadrowa:

Z Korzeńskiem nie z pewnością nie zagrają Kamil Kusz i kontuzjowany Konrad Nowocień. Do składu wracają zawieszony za czerwoną kartkę Dmytro Kolmyk oraz Piotr Miklas.

Rywal: Orla Korzeńsko
Data: 07.04.2024 r.
Boisko: Korzeńsko
Sędziują: Motyka; Dudzik, Rabij