B-klasa: Czy będziemy kijem w szprychach Polonii?

Wiecie, dlaczego mecze w Lidze Mistrzów rozgrywane są we wtorki i środy? Żeby nie kolidowały z meczami najlepszej ligi świata. I właśnie w ramach najlepszej ligi świata już w tę niedzielę rozegramy kolejne spotkanie. Następny przystanek: Na Niskich Łąkach.

Nasz cel na to spotkanie jest bardzo podobny do planu na Sołtysowice, jak nie identyczny. Chcemy pozostawić dobre wrażenie po meczu i „postraszyć” rywali, że nie jesteśmy już tą samą drużyną, którą byliśmy na początku sezonu.

No i chcemy utrzeć nosa wszystkim typerom z fanpage’a Polonii, którzy przewidują kolejną wysoką porażkę naszej drużyny! ;)

Polonia Wrocław jest jednym z najstarszych klubów we Wrocławiu - jej początki sięgają aż 1946 roku. Dane na portalu 90minut.pl wskazują, że nasz rywal przez większość czasu brał udział w rozgrywkach A-klasy, ale zdarzały się też trzyletnie epizody w B-klasie oraz klasie okręgowej. Po spadku z „okręgówki” przez 9 lat (2014-2023) występowali w klasie A, z której spadli w minionym sezonie.

Swoje domowe mecze Polonia rozgrywa na obiekcie MCS „Oławka”, znajdującym się Na Niskich Łąkach we Wrocławiu.

Druga drużyna Widawy w dalszym ciągu zajmuje 13. miejsce w grupie IX. Trzy wygrane, zero remisów, jedenaście porażek. Bilans bramkowy: 18-48.

Polonia Wrocław jest obecnie trzecią drużyną w tabeli. Zanotowali tyle wygranych ile my porażek, dwukrotnie dzielili się punktami i tylko raz schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy: 68-12 (najlepsza defensywa grupy IX).

Tomtex Widawa II Wrocław po emocjonalnym rollercoasterze finalnie musiała uznać wyższość MKS Sołtysowice. Mecz zakończył się wynikiem 2-3. Polonia Wrocław bez większych problemów pokonała Błyskawicę Szewce, ale co warte odnotowania, aż trzykrotnie musieli oni wyciągać piłkę z własnej bramki. Wynik: 5-3.

Ostatni mecz bezpośredni:

0-6 przy Kominiarskiej.

Błyskawica Szewce - Orzeł II Pawłowice (Wrocław) 14 kwietnia, 11:00
Polonia Wrocław - Tomtex Widawa II Wrocław 14 kwietnia, 14:00
MKS Sołtysowice (Wrocław) - Vamos Wrocław 14 kwietnia, 11:00
Silesia Szymanów - Malinka Malin 3:0 - walkower
Wratislavia II Wrocław - Augustyn Wrocław 14 kwietnia, 14:00
Sparta II Wrocław - Różanka Wrocław 14 kwietnia, 16:00
Zorza Pęgów - Grom Ligota Piękna 14 kwietnia, 17:00

Z Polonią nie zagrają m.in. Mateusz Bieńko, Dawid Machała, Dominik Salamon, Tomasz Wójcik i Denis Atanasov. Dane meczowe: Rodzaj spotkania: ligowe

Rywal: Polonia Wrocław
Data: 14.04.2024r.
Boisko: Boisko: MCS „Oławka” ul. Na Niskich Łąkach 8, 50-422 Wrocław
Sędziuje: Tomasz Warulik (KS Wrocław)

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania obydwu naszych drużyn w tę niedzielę!