A-klasa: Z Miliczem na Pawłowicach

W najbliższą niedzielę Tomtex Widawa Wrocław rozegra kolejny "domowy" mecz w A-klasie. Niestety nadal nie możemy występować przy Kominiarskiej, a spotkanie rozegramy na wrocławskich Pawłowicach. Rywalem drużyny Michała Pondla będzie czołowy zespół naszej grupy - Barycz Milicz. Poniżej prezentujemy zapowiedź tego starcia.

Barycz Milicz to kolejny przeciwnik "Jedynki". Przeciwnik mocny, który na Pawłowicach będzie faworytem, lecz my nie chcemy być tylko tłem dla rywala. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zapunktować, ale wiemy, że bez ogromnego zaangażowania, dobrej skuteczności i szczęścia - ta sztuka się nie powiedzie.

Klub Sportowy Barycz Milicz powstał w 1946 roku. Występuję w strukturach DolZPN od lat, ale dokładniejsze dane na temat jego gry posiadamy dzięki portalowi 90minut.pl i pochodzą one od sezonu 2002/2003. Od tamtej pory Milicz rozegrał 16 sezonów w A-klasie. 3 w B-klasie i trzy w klasie Okręgowej. Barycz dosyć często brał również udział w rozgrywkach o okręgowy Puchar Polski.

Ekipa z Milicza to bardzo mocny zespół, który jest mieszanką zawodników doświadczonych z młodymi. Klub ten posiada też liczne grupy juniorskie. Trenerem pierwszej drużyny jest były zawodnik WKS Śląsk Wrocław - Pan Krzysztof Szewczyk.

Po 17 kolejkach Widawa utrzymuje się na 11 pozycji z dorobkiem 21 punktów. 6 meczów wygranych, 3 remisy i 8 porażek. Bramki: 34:49. Milicz jest czwarty z 34 oczkami na które złożyło się 11 wygranych, 1 remis i 5 porażek. Bramki: 70:20.

Wszystkie mecze w kolejce

Sokół Kaszowo - Płomień Wisznia Mała 14 kwietnia, 11:00
Bór Oborniki Śląskie - Maślice Wrocław 14 kwietnia, 15:00
Sparta Wszemirów - Sokół Wielka Lipa 13 kwietnia, 16:00
Sparta Skarszyn - Parasol Wrocław 14 kwietnia, 15:00
Piast II Żmigród - LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) 14 kwietnia, 11:00
Orzeł Prusice - Dolpasz Skokowa 14 kwietnia, 15:00
Błyskawica Lenartowice - Orla Korzeńsko 13 kwietnia, 15:00
Tomtex Widawa Wrocław - Barycz Milicz 14 kwietnia, 11:30

W ostatniej kolejce Widawa wygrała na wyjeździe z Korzeńskiem - 4:0, a Milicz u siebie ograł Kaszowo - 6:1.

Z Miliczem zagramy po raz trzeci w historii. W Miliczu dwie porażki - 0:5 i 0:6, a we Wrocławiu, przy Kominiarskiej wygrana - 2:1.

Sytuacja Kadrowa:

Z Miliczem na pewno nie zobaczymy Kamila Kusza, Konrada Nowocienia, Łukasza Wiraszki i Tomasza Słowińskiego.

Rywal: Barycz Milicz
Data: 14.04.2024 r.
Boisko: Wrocław - Pawłowice
Sędziują: Nowak; Polańska, Klimko