A-klasa: Przenieść formę pucharową na grunt ligowy

Już dzisiaj Tomtex Widawa Wrocław rozegra piąty mecz w A-klasie w sezonie 2022/2023. "Widawianie" w Sędziach zagrają z Victorią Zawonia. Więcej o tym spotkaniu przeczytacie poniżej.

Tydzień temu zanotowaliśmy swoją historyczną porażkę w A-klasie rozgrywając z Krzyżanowicami bardzo słabe spotkanie. W środku tygodnia udało nam się jednak podnieść i po pokonaniu Sparty Skarszyn - 5:2 awansowaliśmy do IV rundy Okręgowego Pucharu Polski. Teraz musimy formę z tego spotkania przenieść na grunt ligowy, a łatwo o to nie będzie z kilku względów. Po pierwsze, bo Victoria Zawonia to bardzo dobry przeciwnik. Po drugie, że w Sędziach gra się ciężko i gospodarze bardzo dobrze na tym obiekcie punktują, a po trzecie, bo nie możemy w delegację pojechać w najmocniejszym składzie. Tak czy siak nie zamierzamy jechać poza Wrocław na wycieczkę i postaramy się przywieźć z trudnego terenu kolejne punkty.

Victoria Zawonia to drużyna, która powstała 1 czerwca 2008 roku i obecny sezon jest jej siódmym w historii. Raz ekipa spod Oleśnicy występowała na poziomie C-klasy, w swoim premierowym występie w strukturach DZPN-u i od razu uzyskała awans do klasy B. W tej trzy kampanie ligowe walczyła i w końcu udało się uzyskać awans do A-klasy - w sezonie 2012/2013. Cztery sezony zespół rozgrywający swoje mecze w Sędziach spędził w Serie A, w której spadł do Serie B w kampanii ligowej 2016/2017 i trzy lata grał na tym poziomie. W meczu barażowym o ponowny awans do wyższej klasy rozgrywkowej Zawonia pokonała Spartę Wszemirów - 4:2 i od sezonu 2020/2021 gra na tym poziomie z powrotem. Zawonia miała również epizody w Okręgowym Pucharze Polski, ale tutaj bez większych sukcesów.

Widawa po czterech kolejkach plasuje się na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Do tej pory 2 wygrane, 1 remis i 1 porażka. Bramki: 9:8. Zawonia jest czwarta z takim samym dorobkiem punktowym i bilansem gier. Posiada jednak lepszy bilans bramek - 7:5.

Parasol Wrocław - Zorza Pęgów 11 września, 16:00
Sokół Kaszowo - Barycz Milicz 11 września, 11:00
Plon Gądkowice - Muchobór Wrocław 11 września, 11:00
Płomień Krośnice - Lotnik Twardogóra 11 września, 11:00
Sparta Skarszyn - Orzeł Prusice 11 września, 15:00
Orla Korzeńsko - Sparta Wszemirów 10 września, 15:00
LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) - Dolpasz Skokowa 11 września, 11:00
Victoria Zawonia - Tomtex Widawa Wrocław 10 września, 16:00

W poprzednim tygodniu Widawa i Zawonia zanotowały pierwsze porażki w sezonie 2022/2023. Pierwsi przegrali u siebie z Krzyżanowicami - 0:4, a drudzy ulegli w Pęgowie - 1:2.

Z Victorią Zawonia zagramy po raz ósmy w historii i drugi raz o ligowe punkty. Dotychczas trzy dwa zwycięstwa - 6:4, 8:7 i 2:1, a także trzy porażki - 1:3 i dwukrotnie po 2:7. To jeśli chodzi o mecze sparingowe. W lidze graliśmy z Zawonią raz w sezonie 2019/2020 i wtedy przy Kominiarskiej przegraliśmy 1:6.

Tutaj sytuacja jest gorsza niż przed tygodniem. Nie zobaczymy w dalszym ciągu Jakuba Jankowskiego, Piotra Miklasa i Miłosza Jagodzińskiego. Nie zagrają również Bartosz Dworaczyk, Mateusz Suchański, Arkadiusz Pawlak i Daniel Garbaty. Do składu po zawieszeniu wraca Marcin Mackiewicz.

Rywal: Victoria Zawonia
Data: 10.09.2022 r.
Dzień: sobota
Boisko: Sędzice
Sędziują: Ostrowski, Brzeziński, Kowalkowski (KS Wrocław)

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na to spotkanie! Zawodników zaś uprasza się do zabrania ze sobą butów do gry, ochraniaczy i dowodów osobistych!