B-klasa: Mecz z kolejnym spadkowiczem

Po meczu pierwszej drużyny z Krzyżanowicami "Dwójka" mierzyć się będzie z Iskrą Pasikurowice w ramach II kolejki gier w grupie IX wrocławskiej B-klasy.

Tydzień temu Widawa II Wrocław na inaugurację zmagań B-klasowych pokonała spadkowicza z A-klasy - Dąb Pruszowice - 5:4. Teraz zespół Pawła Szymoniaka zagra z kolejnym spadkowiczem, ale tym razem na własnym boisku. "Widawianie" zagrają z Iskrą Pasikurowice. Jak się zaprezentują w tym starciu i czy uda im się zapunktować? Czas pokaże!

Gminny Klub Sportowy Iskra Pasikurowice powstał w 1946 roku, a dane na temat jego gry znamy dzięki portalowi 90minut.pl i pochodzą one od sezonu 2002/2003. Od tamtej pory 19 sezonów w A-klasie, jeden w Okręgówce i teraz po latach Pasikurowice wracają do Serie B. Zdobywając w poprzednim sezonie zaledwie 22 punkty i notując spadek z grupy III. Zespół z gminy Długołęka ma również epizody w Okręgowym Pucharze Polski.

Widawa po wygranej na inaugurację plasuje się ex-aquo na pierwszym miejscu w stawce wraz z innymi czterema ekipami. Bramki: 5:4. Pasikurowice są na siódmej lokacie z jednym oczkiem w dorobku i bramkami 2:2.

MKS Sołtysowice (Wrocław) - ---
Sparta II Wrocław - Wratislavia II Wrocław 4 września, 10:00
Lwy Wrocław - Maślice Wrocław 4 września, 17:00
GKS II Mirków/Długołęka - Różanka Wrocław 4 września, 11:00
Tomtex Widawa II Wrocław - Iskra Pasikurowice 4 września, 14:00
Orzeł II Pawłowice (Wrocław) - Dąb Pruszowice 4 września, 10:00
Silesia Szymanów - Burza Godzieszowa 4 września, 11:00

W poprzedniej kolejce Widawa wygrała w Pruszowicach - 5:4, a Pasikurowice u siebie zremisowały z GKS II Mirków Długołęka - 2:2.

Z Pasikurowicami druga drużyna zagra po raz pierwszy w swojej historii.

Tutaj sytuacja nie jest zła, ale też nie jest optymalna. Nie zobaczymy m.in Adriana Samociuka, Patryka Żebryka, Dominika Salamona, Mateusza Pacanowskiego czy Grzegorza Stachowicza. Do kadry wracają Adrian Figurniak, Rafał Maciaszek, Kamil Bandosz i Albin Teresiński.

Rywal: Iskra Pasikurowice
Data: 04.09.2022 r.
Boisko: Tomtex Park, Kominiarska 68
Sędziują: Mateusz Rył (KS Wrocław)

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na to spotkanie! Zawodników zaś uprasza się do zabrania ze sobą butów do gry, ochraniaczy i dowodów osobistych!