B-klasa: Zrehabilitować się po porażce z Pasikurowicami

Już dzisiaj Tomtex II Widawa Wrocław rozegra swój trzeci mecz w sezonie 2022/2023. "Widawianie" udadzą się na pobliski Zakrzów, aby zagrać z rywalem zza miedzy - Różanką Wrocław. Jak się zaprezentują? Czy uda im się zrehabilitować po ostatniej klęsce z Pasikurowicami?

Ostatnie dni nie są zbyt wesołe dla widawskich rezerw. Zespół Pawła Szymoniaka w ubiegłą niedzielę przegrał 0:5 z Iskrą Pasikurowice, a w środę odpadł z Pucharu Polski 0:4 ulegając Orłowi Prusice. Dzisiaj będzie okazja do rehabilitacji, ale zadanie pokonania czy nawet zapunktowania z Różanką nie będzie łatwe. Nasz zespół zamierza jednak podjąć się tej misji, ale czy ta sztuka jej się uda? O tym przekonamy się już za trzy godziny!

Klub Sportowy Różanka Wrocław powstał w 2001 roku i od tamtej pory z różnym skutkiem występuje w organizowanych przez DZPN. Dotychczas (według portalu 90minut.pl) - pięć sezonów w C-klasie, trzy w A-klasie i sześć w B-klasie. W ostatnim sezonie w A-klasie KSR zajął przedostatnie - 14 miejsce w grupie II wrocławskiej A-klasy. 17 punktów w 25 meczach oznaczało spadek po kilkumiesięcznej przygodzie. W poprzedniej kampanii ligowej Różanka zajęła drugie miejsce w tabeli, lecz nie udało jej się wrócić do Serie A. Teraz będzie chciała znów o to powalczyć. Trenerem KSR-u jest Piotr Wójcik.

Po dwóch kolejkach Widawa II zajmuje ósme miejsce w tabeli i ma w dorobku trzy oczka. Bramki: 5:9. Różanka jest liderem ex-aquo z kompletem sześciu oczek. Bramki: 9:4.

Burza Godzieszowa - MKS Sołtysowice (Wrocław) 11 września, 11:00
Dąb Pruszowice - Silesia Szymanów 11 września, 11:00
Iskra Pasikurowice - Orzeł II Pawłowice (Wrocław) 11 września, 11:00
Różanka Wrocław - Tomtex Widawa II Wrocław 11 września, 10:00
Maślice Wrocław - GKS II Mirków/Długołęka 11 września, 16:00
Wratislavia II Wrocław - Lwy Wrocław 11 września, 11:00

W poprzedniej kolejce Widawa przegrała u siebie z Pasikurowicami - 0:5, a Różanka na wyjeździe ograła rezerwy z Długołęki - 2:5.

Z Różanką Tomtex II Wrocław zagra po raz trzeci w historii. Pierwsze dwa mecze w poprzednim sezonie nasza drużyna przegrała. Na Zakrzowie - 1:8, a przy Kominiarskiej - 2:5.

Tutaj sytuacja nie jest zła, a trener Paweł Szymoniak nie będzie mógł z wielu zawodników skorzystać. Zabraknie m.in Rafała Zdunka, Mateusza Pacanowskiego, Albina Teresińskiego, Tomasza Wójcika, Konrada Śliwy i Dawida Machały.

Rywal: Różanka Wrocław
Data: 11.09.2022 r.
Boisko: Wrocław - Zakrzów, Niepodległości 6
Sędziują: Tomasz Siwek (KS Wrocław)

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na to spotkanie! Zawodników zaś uprasza się do zabrania ze sobą butów do gry, ochraniaczy i dowodów osobistych!