Dwójka: Transfery i kadra na rundę wiosenną

Już jutro do gry w rundzie wiosennej wróci drugi zespół Widawy, który na inaugurację zmierzy się z MKS Sołtysowice. Dzisiaj przedstawiamy zimowe transfery i kadrę, którą będzie dysponował trener Paweł Szymoniak.

Okienko transferowe zamknięte zostało wczoraj, a więc pora podsumować wszystkie ruchy transferowe, które miały miejsce przy Kominiarskiej, a dotyczyły drugiej drużyny.

Transfery z klubu:

Kamil Bandosz - rezygnacja z gry
Mateusz Bagiński - rezygnacja z gry
Damian Kacica - Borowianka Borowa

Ubytków w drugiej drużynie nie było zbyt wiele i zdecydowanie więcej nowych zawodników będzie występowało w barwach tej drużyny w rundzie rewanżowej. Okienko było owocne, a pamiętajmy, że zapewne nie raz w meczach naszych Rezerw ujrzymy przedstawicieli pierwszego zespołu, tak jak to miało miejsce dotychczas.

Z konkretnych transferów to na zasadzie transferu definitywnego do drugiej drużyny (nie może zostać w tej rundzie uprawiony do gry w pierwszym zespole) przechodzi pomocnik Bartosz Buszka. Zawodnik z rocznika 2002 w sparingach pokazał się z bardzo dobrej strony i powinien być wzmocnieniem drugiej linii u trenera Pawła Szymoniaka. Jędrzej Zygadło to napastnik, który dotychczas nigdy nie grał w piłce jedenastoosobowej i Widawa będzie jego pierwszym klubem w karierze. On również w sparingach kilka goli strzelił i przeciwieństwie do Buszki może grać w pierwszym zespole. Trzecim transferem jest prawy obrońca Denis Atanasov. Polak z bułgarskimi i ukraińskimi korzeniami. 26-letni gracz, który znany jest z nieustępliwości w grze - na pewno wzmocni rywalizacje w bocznych sektorach. Ostatnim transferem, a w zasadzie powrotem jest powrót do gry po ponad półrocznej przerwie - Konrada Chmielaka. Zawodnik ten dotychczas występował w pierwszym zespole i teraz grając w "Dwójce" pragnie szybko odbudować formę. Chmielak jak dobrze wiemy może grać na środku obrony, jak i w środku pomocy.

Transfery do klubu:

Konrad Chmielak  - powrót do gry
Bartosz Buszka - KS Kuźnia Ustroń
Denis Atanasov - TP Ostrovia Ostrów Wielkopolski (wolny zawodnik)
Jędrzej Zygadło - wolny zawodnik

Po przedstawieniu ruchów transferowych trzeba również przedstawić kadrę, która będzie grała na chwałę Widawy w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024. Oto grono zawodników:

Bramkarz:

1. Mateusz Bieńko
2. Konrad Śliwa

Obrońcy (w tym wahadłowi):

3. Konrad Chmielak
4. Paweł Szymoniak