B-klasa: Powtórzyć wynik z jesieni!

Kolejna niedziela z prawdziwym, pełnym pasji, nieprzesiąkniętym „petrodolarami” futbolem! Tomtex Widawa II Wrocław na „własnym” obiekcie podejmie Orła II Pawłowice. Po raz kolejny obowiązki gospodarza będziemy pełnić na obiekcie w Malinie, ale mamy nadzieję, że już niedługo wrócimy na coraz bardziej zielony Tomtex Park.

Rezerwy Orła przekonały się w poprzedniej rundzie, że nie jesteśmy chłopcami do bicia, w końcu wyjazdowe zwycięstwo 3:0 z wyżej notowanym rywalem musi budzić uznanie. Mieliśmy tamtego dnia tyle szczęścia, że nawet jak przegraliśmy to wygraliśmy.

A tak poważnie, to jak zwykle swoje trzeba wybiegać, nie dać się stłamsić przez słynących z ostrej gry Pawłowiczan i w końcu zacząć przekładać treningi na mecze. Nudno na pewno nie będzie.

Osiedlowy Klub Sportowy Orzeł Pawłowice został założony w 2008 roku, a druga drużyna została stworzona 4 lata później. Przez pięć pierwszych lat swojego istnienia występowali oni w klasie C, natomiast od sezonu 17/18 grają w B-klasie, najpierw w grupie X, potem IV, a obecnie IX. Obiekt klubu mieści się przy ulicy Pawłowickiej 25 (lub Przedwiośnie 18, zależnie od źródła) we Wrocławiu.

Nic się nie zmienia - z 9 punktami na koncie w dalszym ciągu zajmujemy 13. lokatę. Trzy zwycięstwa, zero remisów, trzynaście porażek. Bilans bramkowy: 19-57. Druga drużyna Orła Pawłowice jest na 7. miejscu w tabeli grupy IX. Osiem zwycięstw, dwa remisy, sześć porażek, co przekłada się na 26 „oczek”. Bilans bramkowy: 66-47.

Druga drużyna Widawy w domowo-wyjazdowym meczu uległa Błyskawicy Szewce 1:3. Orzeł II Pawłowice na własnym terenie poniósł dotkliwą porażkę 1:5 z Zorzą Pęgów.

Ostatni mecz bezpośredni:

Na boisku Pawłowice pokonały Dwójkę 4:1, natomiast ze względu na występ nieuprawnionego zawodnika spotkanie zakwalifikowano jako walkower na naszą korzyść.

Do Malina nie pojadą: Mateusz Bieńko, Adrian Samociuk, Bartosz Kozak, Tomasz Kalinowski, Rafał Zdunek, Dominik Salamon i Sebastian Skoczeń.

Rywal: Orzeł II Pawłowice
Data: 28.04.2024r.
Boisko: ul. Piłkarska 16B, 55-114 Malin
Sędziuje: Przystarz