A-klasa: Zrehabilitować się za porażkę z jesieni

Rozpoczynamy "majówkę", a więc okres zmożonej gry o ligowe punkty. Trzy mecze na przekroju siedmiu dni do duża dawka wysiłku, ale też i emocji. Już w najbliższą niedzielę pierwsza odsłona "majówkowej batalii", w ostatni weekend kwietnia w Lenartowicach zagramy z miejscową Błyskawicą.

Po pierwszych czterech kolejkach mamy podobny bilans jak jesienią. Porażki ze Skokową i Miliczem, a także wygrane z Korzeńskiem i Kaszowem. Wtedy bramkowo było 9:15, teraz jest na plus - 11:9. Statystycznie jest lepiej i liczymy na to, że w najbliższą niedzielę uda nam się pójść za ciosem i zapunktować na trudnym terenie w Lenartowicach. Z tym przeciwnikiem na jesień zagraliśmy najgorszy mecz od lat, przegrywając w nieprawdopodobny sposób przy Kominiarskiej aż 3:7. Teraz liczymy na lepszy rezultat, chociaż wcale nie będzie o to łatwo, bo kadra nie będzie optymalna. Kontuzje, wyjazdy - ot taki urok majóweczki.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy (ULKS) Błyskawica Lenartowice powstał w 1965 roku i jest drużyną z gminy Miękinia. Wyjątkowo też zespół ten w obecnym sezonie występuje nie w pierwszej, a w drugiej grupie A-klasy i radzi sobie nie najgorzej.

Wracając do historii to według portalu 90minut.pl od sezonu 2003/2004 przez wiele lat grał w B-klasie, a i nawet w C-klasie. W pewnym momencie miał też swój zespół rezerw. Dotychczas 19 sezonów w Serie B (większość w grupie III), jeden w Serie C i od zeszłego roku w Serie A. ULKS miał również epizody w Okręgowym Pucharze Polski.

Byłymi graczami Lenartowic, którzy obecnie reprezentują barwy Widawy są Rafał Dzietczyk i Filip Borysewicz, lecz żaden z nich w tym meczu nie wystąpi. Obaj są kontuzjowani. Trenerem Błyskawicy jest Pan Jacek Kucharski.

Widawa plasuje się na 11 miejscu w tabeli. W 19 spotkaniach ugrała 24 punkty na które złożyło się 7 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek. Bramki: 40:53. Lenartowice są jedną lokatę wyżej, posiadając dwa oczka więcej. Oni wygrali 8 spotkań, 2 zremisowali i 9 przegrali. Bramki: 52:57.

Wszystkie mecze w kolejce

Sokół Kaszowo - Maślice Wrocław 27 kwietnia, 17:00
Płomień Wisznia Mała - Sokół Wielka Lipa 27 kwietnia, 16:00
Bór Oborniki Śląskie - Parasol Wrocław 26 kwietnia, 18:30
Sparta Wszemirów - LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) 28 kwietnia, 15:00
Sparta Skarszyn - Dolpasz Skokowa 28 kwietnia, 16:00
Piast II Żmigród - Orla Korzeńsko 28 kwietnia, 12:00
Orzeł Prusice - Barycz Milicz 28 kwietnia, 13:00
Błyskawica Lenartowice - Tomtex Widawa Wrocław 28 kwietnia, 11:00

W poprzednim tygodniu Widawa "u siebie" pokonała Kaszowo - 5:1, a Lenartowice na wyjeździe przegrały z Miliczem - 1:2.

Z Błyskawicą zagramy po raz trzeci w historii, po raz drugi na jej obiekcie i po raz drugi o ligowe punkty. Jesienią ubiegłego roku przy Kominiarskiej przegraliśmy aż 3:7. A latem 2022 roku w starciu sparingowym ulegliśmy 2:5.

Sytuacja Kadrowa:

Niestety w Lenartowicach trener Michał Pondel będzie miał kilka dużych braków. Nie zagrają najlepsi strzelcy drużyny w tym sezonie - Jakub Jankowski i Robert Papiewski. Nie zobaczymy również kontuzjowanych Rafała Dzietczyka i Filipa Borysewicza. Nie wystąpi także Kamil Kusz i Konrad Nowocień.

Rywal: Błyskawica Lenartowice
Data: 28.04.2024 r.
Boisko: Lenartowice
Sędziują: Soja; Ziemański, Perłak