B-klasa: Kolejne historie napisane, ale znów bez punktów!

W ubiegłą niedzielę drugi zespół Widawy rozgrywał trzeci mecz w sezonie 2021/2022. Przy Kominiarskiej podopieczni Grzegorza Biegacza podejmowali GKS Kryniczno-Ligota Piękna. Mimo prowadzenia w tym spotkaniu nie udało się utrzymać przewagi i trzecia porażka z rzędu stała się faktem.

RELACJA MINUTOWA:

Poczatek spotkania to wzajemne badanie sił.
W 3 minucie próba zagrania podania prostopadłego do Łukasza Kalusa kończy się pewnym wyjściem bramkarza gości.
W 6 minucie groźna akcje skrzydłem przeprowadzili goście, ale wślizg Rałała Zdunka uratował sytuacje.
Kolejne minuty to szarpane akcje z jednej jak i z drugiej.
W 16 minucie goście zagrywają prostopadła piłkę do swojego skrzydłowego i w sytuacji stykowej z naszym bramkarzem gwizdek na szczęście milczał.
GOL! (0:1) - W 22 minucie GKLP zdobywa bramkę. Po centrze z rzutu wolnego z okolic polowy boiska zbyt słabe wybicie naszych obrońców pada łupem gracza przyjezdnych, który płaskim strzałem przy słupku nie daje szans naszemu golkiperowi.
W 24 minucie kolejna prostopadła piłka zawodników Ligoty i udana interwencja głową za polem karnym Konrada Śliwy.
GOL! (1:1) - W 27 minucie następuje złe wyprowadzenie piłki tzw zagranie do środka. Tam do piłki dopada Paweł Szymkowiak, który prostym podbiciem wyrównuje stan rywalizacji.
W 30 minucie chwila przerwy na łyk wody.
33 min - przerwa nie wpłynęła dobrze na naszych zawodników tym razem bramkarzowi pomogło spojenie słupka z poprzeczką.
36 min - tym razem strzał GKLP ląduje w piłkołapie za nasza bramką.
37 min - Kolejna dobra informacja naszego bramkarza na 16 metrze.
39 minuta - nieudane dośrodkowanie Maksyma Taranukhy, niby to strzał, niby dośrodkowanie, czyli pewny chwyt bramkarza.
40 min - nasz bramkarz się rozkręca tym razem zbija piłkę na rzut rożny.
41 min - kontuzji doznaje zawodnik GKLP. Przy próbie strzału przy rzucie różnym zawodnik źle upada i przy pomocy kolegów musi opuścić boisko.
43 min - tym razem na przedpolu dobrze wychodzi bramkarz gości uprzedzając Grzegorza Stachowicza.
44 min - Minuta goście domagają się zagrania ręką i tym razem gwizdek milczy.
W przerwie meczu trener dokonuje jednej zmiany za Mateusza Pacanowskiego wchodzi Patryk Żebryk.
GOL! (2:1) - W 50 minucie sędzia odgwizduje karnego za zagranie ręką. Pewnym wykonawca jedenastki zostaje Grzegorz Stachowicz i tak wychodzimy na prowadzenie 2-1. Jak również dokonujemy kolejnej zmiany zawodników za Adriana Samociuka wchodzi Karol Leszczyński.
ŻK - W 52 minucie arbiter spotkania karze naszego zawodnika Filipa Borysewicz żółtą kartką i przyznaje rzut wolny w okolicach pola karnego.
GOL! (2:2) - W 53 minucie zawodnikowi GKLP wychodzi strzał życia. Tym razem to słupek pomógł przyjezdnym i niestety mamy remis 2-2.
54 minucie gdy wydawało się że GKLP pójdzie za ciosem, ale na posterunku był nasz golkiper który zatrzymał dwóch niektórych napastników.
GOL! (2:3) - W 63 minucie na pomoc zawodnikom GKLP przychodzi kępą trawy, która totalnie zmyla naszego bramkarza i przegrywamy 2-3
W 65 minucie trener dokonuje kolejnej zmiany tym razem z placu gry schodzi strzelec bramki Grzegorz Stachowicz a zastępuje go Tomasz Kalinowski.
GOL! (2:4) - W 78 minucie niestety zawodnik GKLP idealnie wychodzi do prostopadłego podania i pozostaje tylko pytanie do bramkarza gdzie ma strzelić. Przegrywamy 2-4
GOL! (2:5) - W 80 minucie dokonujemy czwartej zmiany i również podejmujemy ryzyko przechodząc na 3 obrońców z tylu.
Zamiast zamierzonego efektu w 84 min tracimy piąta bramkę.

W 85 minucie za zmęczonego Rafała Zdunek wchodzi Dawid Machała.

B-klasa:
Tomtex II Widawa Wrocław - GKS Kryniczno-Ligota Piękna 2:5 (1:1)
Bramki: Samociuk, Stachowicz
Żółta kartka: Borysewicz (za faul)
0:1 - gol dla GKS-u (22 minuta)
1:1 - Samociuk bez asysty (37 minuta)
2:1 - Stachowicz - rzut karny (50 minuta)
2:2 - gol dla GKS-u (53 minuta)
2:3 - gol dla GKS-u (63 minuta)
2:4 - gol dla GKS-u (78 minuta)
2:5 - gol dla GKS-u (84 minuta)
Skład: Konrad Śliwa (BR); Mateusz Pacanowski (46' Patryk Żebryk), Daniel Garbaty, Filip Borysewicz (80' Grzegorz Strzępka), Adrian Samociuk (55' Karol Leszczyński); Rafał Zdunek (85' Dawid Machała), Łukasz Kalus, Paweł Szymoniak, Rafał Maciaszek (K), Maksym Tarnukha; Grzegorz Stachowicz (65' Tomasz Kalinowski)
Niewykorzystana zmiana: Kacper Konopka
W najbliższą niedzielę Tomtex II Widawa Wrocław zagra czwarte spotkanie w sezonie. Przy Niepodleglości naszym rywalem będzie Różanka Wrocław.