Transfery i kadra na rundę jesienną - I drużyna

Już jutro drugi oficjalny mecz Tomtexu Widawa Wrocław w sezonie 2022/2023 i pierwszy o ligowe punkty. Będzie nim starcie w Krośnicach z miejscowym Płomieniem. Zanim zapowiemy ten pojedynek przestawimy oficjalną kadrę i napiszemy o ruchach transferowych, które miały miejsce przy Kominiarskiej latem.

W przerwach między sezonami czy rundami nasz dział skautingu nie próżnuje i prężnie poszukuje nowych zawodników. Nie inaczej było i tym razem. Wielu graczy było testowanych zarówno pod kątem pierwszego, jak i drugiego zespołu, a trener Michał Pondel do swojej drużyny wprowadził trzech nowych graczy.

Pierwszym z nich był Daniel Garbaty, który już w naszym klubie grał, w poprzednim sezonie, lecz były to występy w drużynie rezerw. Po bardzo udanej kampanii ligowej, w której "Dani" strzelił 11 goli (zostając najlepszym strzelcem drużyny) i zanotował dwie asysty, został wypatrzony przez trenera "Jedynki" i od nowego sezonu występować będzie w jej barwach w A-klasie. Garbaty może występować w centralnej części ataku, na środku pomocy i opcjonalnie w środku obrony, a więc jest graczem dość uniwersalnym.

Drugim transferem, ale już z innego klubu i innego województwa jest pozyskanie Bartosza Dworaczyka z LKS Kamienica Polska, czyli klubie występującym we częstochowskiej A-klasie. Bartek to zawodnik 23-letni, który z powodzeniem może grać na środku obrony i pomocy, a także na pozycji wahadłowego.

Trzecim ruchem transferowym było pozyskanie z sieradzkiej Okręgówki (Łódzki ZPN) Mateusza Suchańskiego. Zawodnik urodzony w 1999 roku to nominalny obrońca, który może grać zarówno na jej środku, jak i na bokach. Poprzednią drużyną "Matiego" było Towarzystwo Sportowe Janiszewice.

Tego jednak nie jest koniec, bowiem ciągle pracujemy nad jednym transferem, który być może do końca miesiąca zostanie zrealizowany. Możemy jednak powiedzieć, że chodzi o młodego gracza z Ukrainy.

Na koniec możemy wspomnieć jeszcze o powrocie do gry po długiej przerwie - Gracjana Siwaka, który w poprzednim sezonie zagrał tylko w starciach pucharowych.

Wszystkim nowym zawodnikom życzymy powodzenia! Liczymy na owocną i uczciwą współpracę. Życzymy wielu bramek, asyst, czystych kont, samych dobrych występów i braku kontuzji!

Jeśli chodzi o ruchy z klubu to tutaj również kilka rzeczy się wydarzyło. Z gry zrezygnowali obrońca Wiktor Chmielewski (przynajmniej na ten sezon) i wahadłowy - Damian Brzoza (przynajmniej na tą rundę). W maju (o czym pisaliśmy już wcześniej) grać w naszym klubie przestali - obrońca Dima Budasov i pomocnik - Petro Zubrytskyi. Ten ostatni kilka dni temu przeszedł do Strzelinianki Strzelin. Poza tym karierę piłkarską zakończył legendarny Tomasz Iwanicki, a Arkadiusz Pawlak zostanie przesunięty do Tomtex II Widawa Wrocław. W swoje rodzinne strony powrócił natomiast Dawid Pałasz i będzie ponownie grał w KS Przybyszów Sława.

Wszystkim graczom, którzy nie będą już reprezentować barw klubu z Kominiarskiej dziękujemy za grę, a tym, którzy planują powrót do piłki życzymy, żeby był on jak najszybszy.

Oto wszystkie ruchy transferowe:

PRZYBYLI:

- Daniel Garbaty (wcześniej II drużyna)
- Bartosz Dworaczyk (LKS Kamienica Polska)
- Mateusz Suchański (TS Janiszewice)
- Gracjan Siwak (powrót do gry)

ODESZLI:

- Wiktor Chmielewski (rezygnacja z gry)
- Damian Brzoza (rezygnacja z gry)
- Tomasz Iwanicki (koniec kariery)
- Arkadiusz Pawlak (przejście do II drużyny)
- Dmytrii Budasov (rezygnacja z gry w maju)
- Petro Zubrytskyi (rezygnacja z gry w maju, transfer do Strzelinianka Strzelin)
- Dawid Pałasz (wyjazd z Wrocławia, transfer do KS Przybyszów Sława)

Oficjalna kadra na nowy sezon wydaje się być szeroka, aczkolwiek kilka osób jeszcze nie wróciło do treningów. Mowa tutaj o Jakubie Jankowskim i Tomaszu Kluczewskim, a także Dominiku Tomczyku, który leczy poważną kontuzję.

KADRA NA NOWY SEZON - 2022/2023:

Bramkarz:

20. Robert Papiewski
21. Jakub Jankowski
22. Łukasz Wiraszka
23. Dominik Tomczyk (poważna kontuzja, w rundzie jesiennej nie zagra)

Kadra liczy 23 osoby, ale ze względu na możliwość rotacji między pierwszym a drugim zespołem będzie mogło dochodzić do wymiany zawodników.