Sparingowe granie: WKS Wilczyce

W najbliższą niedzielę pierwszy zespół Widawy rozegra swój drugi sparing w przygotowaniach do rundy jesiennej sezonu 2021/2022 we wrocławskiej B-klasie. "Widawianie" na Tomtex Park podejmą beniaminka grupy III wrocławskiej A-klasy - WKS Wilczyce.

Jesteśmy na półmetku przygotowań do rundy jesiennej 2021/2022. Sześć treningów odbyliśmy, wygraliśmy turniej z okazji 10-lecia KS Tomtex Widawa Wrocław, a ostatnio rozegraliśmy sparing z Wratislavia II Wrocław. W najbliższą niedzielę, czyli za dwa dni zagramy drugi sparing tego lata. Rywalem naszej drużyny będzie beniaminek A-klasy - WKS Wilczyce. Wiemy, że do tego spotkania przystąpimy w mocno okrojonym składzie, ale czy mimo tego uda nam się rozegrać dobre zawody? Zobaczymy.

O RYWALU:

WKS Wilczyce powstał w 2010 roku. Przez pięć pierwszych lat grał we wrocławskiej C-klasie, uzyskując z niej awans do B-klasy w sezonie 2014/2015 (drugie miejsce w lidze). W Serie B Wilczycki Klub Sportowy spędził sześć sezonów, a największy sukces odniósł w tym poprzednim kiedy to uzyskał awans do Serie A. Zespół spod Wrocławia grywał również w Okręgowym Pucharze Polski, ale tutaj za każdym razem odpadał po pierwszej rundzie.

Z WKS-em Wilczyce nasza drużyna miała okazję zmierzyć się w Garman C-klasie w sezonie 2011/2012. W rundzie jesiennej przy Kominiarskiej "Widawianie" wygrali 7:1, a w rewanżu, w Wilczycach zremisowali - 1:1. Teraz czekać nas będzie trzecie spotkanie i będzie to też pierwszy mecz towarzyski.

Sytuacja w lidze:

W minionym sezonie Wilczyce zajęły pierwsze miejsce w grupie V wrocławskiej B-klasy i uzyskali awans do A-klasy z pierwszego miejsca. W 27 meczach WKS zgarnął 76 punktów, na które złożyło się 25 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka. Zespół ten strzelił 108 bramek i stracił 29.

SYTUACJA KADROWA:

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową w naszej drużynie to trener Michał Pondel nie będzie mógł skorzystać z bardzo wielu zawodników. Na pewno nie zagrają: Dima Budasov, Mateusz Hołyński, Jakub Jankowski, Robert Papiewski, Łukasz Wiraszka, Tomasz Iwanicki, Damian Brzoza, Rafał Dzietczyk, Miłosz Jagodziński i Wiktor Chmielewski (ostatni trzej są kontuzjowani). Wątpliwy jest występ Piotra Miklasa, a niepewny Jakuba Brysia.

Tomtex Widawa Wrocław - WKS Wilczyce
Typ meczu: sparingowy