Sparingowe granie: Sparta Będkowo

W pierwszą niedzielę marca Tomtex Widawa Wrocław rozegra ostatni sparing przed startem rozgrywek ligowych. "Widawianie" w Trzebnicy zmierzą się z trzecią drużyną grupy II wrocławskiej B-klasy - Spartą Będkowo. Jak zaprezentują się w ostatnim teście przed ligą? O tym przekonamy się już niebawem.

Dotychczas Widawa rozegrała cztery spotkania sparingowe. Zaczęła od przegranej z Zorzą Wilkszyn - 2:4. Potem pokonała Błękitnych Jerzmanowo - 4:1, zremisowała z Galakticos II Solna - 1:1, a ostatnio rozbiła Tomtex II Widawa Wrocław - 10:0. Teraz ekipę Michała Pondla czeka ostatni sprawdzian przed rozgrywkami ligowymi. Rywalem będzie Sparta Będkowo, czyli rywal dobrze nam znany, ale też przeciwnik niezwykle wymagający. Jak zakończy się ten pojedynek? Czy "Widawianie" wygrają na koniec przygotowań? Czy jednak po raz drugi tej zimy przegrają lub zremisują? Zobaczymy.

O RYWALU:

Sparta Będkowo powstała w 1974, ale posiłkując się portalem 90minut.pl - znamy statystyki tej drużyny od sezonu 2002/2003. Od tamtego sezonu "Będkowianie" grają na poziomie B-klasy i większych sukcesów w niej nie odnieśli. Co roku zespół ten zapewnia sobie spokojne utrzymanie i tym razem powinno być podobnie. Sparta w przeciągu ostatnich kilkunastu lat zagrała również raz w Okręgowym Pucharze Polski, ale również bez sukcesów.

Od kilku lat "Spartanie" rozgrywają swoje spotkania nie w rodzimym Będkowie, ale w Nowym Dworze pod Trzebnicą. To dlatego, że w miejscu ich dawnego boiska wybudowali drogę ekspresową S5.

Będkowo to mieszanka młodości z doświadczeniem. Zespół ten jest obecnie w trakcie transformacji i chociaż jeszcze wymiernych sukcesów nie odnosi, to jednak jest trudnym przeciwnikiem dla każdego rywala w B-klasie. Trenerem Będkowa jest Pan Tomasz Łebzuch, a od obecnej rundy jego barw bronić będzie dwóch byłych graczy Widawy - Dmytrii Budasov i Maksym Taranukha.

Ostatnie spotkania:

Ze Spartą Będkowo zagramy osiemnasty raz w historii. U siebie wygraliśmy osiem spotkań; 2:0, 11:0, 5:0,2:0, 8:0, 9:1, 4:1 i 2:0. W delegacjach sprawa wygląda gorzej. Dotychczas remisy - 7:7, 2:2, przegrane 1:2 i 2:3, a także wygrane 9:0, 3:2 i 8:0. Bramki: 66:18. To wszystko jednak na podłożu ligowym. W ostatnich miesiącach zagraliśmy jeszcze dwa spotkania. W lipcu w pojedynku sparingowym przegraliśmy z Będkowem - 2:3, a w sierpniu w starciu pucharowym zremisowaliśmy 2:2, lecz potem zwyciężyliśmy w konkursie rzutów karnych.

Sytuacja w lidze:

Widawa gra na co dzień w grupie II wrocławskiej A-klasy, w której po rundzie jesiennej zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 18 punktów, które uzyskane zostały na skutek 5 zwycięstw, 3 remisów i 7 porażek. Bramki: 34:43. Sparta Będkowo w grupie II wrocławskiej B-klasy zajmuje trzecią lokatę. W 13 meczach zgarnęła 26 punktów. 8 meczów wygrała, 2 zremisowała i 3 przegrała. Strzeliła 39 bramek i straciła 30. Będkowo traci do lidera 6 punktów, a do wicelidera 5 oczek.

SYTUACJA KADROWA:

Sytuacja kadrowa nie jest zła, ale też nie jest optymalna. Na pewno nie zagrają Mateusz Hołyński i Łukasz Wiraszka. Nie zobaczymy także Kamila Kusza i Jakuba Jankowskiego. Niepewne są występy Piotra Miklasa i Dmytro Krasovskyiego.

Sparta Będkowo - Tomtex Widawa Wrocław
Typ meczu: sparingowy