Sparingowe granie: Galakticos II Solna

Jutro Tomtex Widawa Wrocław rozegra trzeci sparing w przygotowaniach do rundy rewanżowej w A-klasie. Drużyna z Kominiarskiej na Niskich Łąkach zagra z liderem grupy VII wrocławskiej B-klasy - Galakticosem II Solna.

Pierwszy zespół Widawy ma za sobą już dwa sparingi. Za pierwszym razem przegrał, za drugim razem wygrał i teraz zaprezentuje się publiczności po raz trzeci tej zimy. Rywalem ekipy Michała Pondla będzie lider grupy VII wrocławskiej B-klasy - Galakticos II Solna. W tym starciu teoretycznie to nasz zespół jest faworytem, ale przystąpi do tego starcia w dosyć okrojonym składzie. Na szczęście jest to tylko sparing i wynik nie jest w nim sprawą pierwszorzędną. Nie oznacza to jednak, że "Widawianie" nie będą chcieli zwyciężyć. Na pewno powalczą o korzystny rezultat.

O RYWALU:

Ludowy Klub Sportowy "Galakticos" Solna powstał w 2006 roku i obecnie gra na poziomie IV ligi dolnośląskiej. Klub ten posiada zespół rezerw występujący na poziomie B-klasy.

Drużyna ta rozgrywa czwarty sezon w strukturach DolZPN. Swój debiut miała w sezonie 2015/2016, który nie był jednak dla niej udany. Wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej, kończąc cały sezon na ostatniej pozycji. Do grania "Dwójka" Solnej powróciła w sezonie 2020/2021 i od trzech lat gra na poziomie B-klasy. W bieżącym sezonie liczy się w grze o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Ostatnie spotkania:

Z Galakticos II Solna nasz pierwszy zespół zagra po raz pierwszy w historii.

Sytuacja w lidze:

Widawa gra na co dzień w grupie II wrocławskiej A-klasy, w której po rundzie jesiennej zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 18 punktów, które uzyskane zostały na skutek 5 zwycięstw, 3 remisów i 7 porażek. Bramki: 34:43. Galakticos II Solna występuje w grupie VII wrocławskiej B-klasy, w której po 11 meczach zajmuje drugie miejsce ex-aquo za Pumą Pietrzykowice. Do tej pory ekipa ta uzbierała 30 punktów i tylko jeden mecz przegrała. Bramki: 70:9.

SYTUACJA KADROWA:

Sytuacja kadrowa na to spotkanie nie jest najlepsza. Z różnych przyczyn nie zagrają: Jakub Jankowski, Bartosz Dworaczyk, Kamil Kusz, Robert Papiewski, Mateusz Hołyński, Daniel Garbaty i Sebastian Glinka. Nie ma co liczyć na występ Konrada Chmielaka. Znikome są szanse na grę Marcina Mackiewicza, który zmaga się z chorobą.

Tomtex Widawa Wrocław - Galakticos II Solna
Typ meczu: sparingowy