Sparingowe granie: Dąb Kuraszków

Już jutro Tomtex II Widawa Wrocław zagra przedostatni sparing w przygotowaniach do rundy jesiennej w B-klasie. Zespół Pawła Szymoniaka uda się do Kuraszkowa, żeby zagrać z tamtejszym Dębem.

W środę drugi zespół Widawy miał grać w Pucharze Polski, lecz niestety rywal z Brzegu Dolnego się na meczu nie zjawił i "Widawianie" mieli wolne. Teraz jednak wracają do pracy, a kolejną jednostką treningową będzie sparing w Kuraszkowie, z miejscowym Dębem. Niestety okres urlopowy nie oszczędza widawskich trenerów, a Paweł Szymoniak w najlepszym wypadku będzie posiadał do gry 14 zawodników. W tym gronie znajdzie się miejsce dla "coacha" powracającego do gry po dosyć poważnej kontuzji. Mimo przeciwności losu Widawa chce zaprezentować z jak najlepszej strony, lecz łatwo o to na pewno nie będzie.

O RYWALU:

Ludowy Kuraszkowski Klub Sportowy Dąb Kuraszków powstał w 2006 roku, a dane na temat ich gry posiadamy od sezonu 2011/2012. Od tej pory zagrał jeden sezon w trzebnickiej C-klasie i dziesięć we wrocławskiej B-klasie (4 w grupie I, 4 w grupie II i 2 w grupie IX). Dotychczas zajmował 9, 8, 4, 10, 8, 7, 8, 7 i 9 miejsce. W sezonie 2021/2022 Kuraszków zagrał z powrotem w grupie II, gdzie zajął najlepsze miejsce od lat, miejsce 5.

Ostatnie spotkania:

Z Kuraszkowem "Dwójka" zagra z po raz trzeci w historii i po raz trzeci towarzysko. Pierwsze spotkanie miało 13 czerwca tego roku. Wtedy to w Kuraszkowie "Widawianie" przegrali 0:2. W rewanżu, latem przy Kominiarskiej "Widawianie" przegrali 2:3.

Sytuacja w lidze:

Widawa II w poprzednim sezonie, w grupie IX wrocławskiej B-klasy zajęła 11 miejsce (na 14 zespołów). W 26 meczach nasz zespół ugrał 22 punkty, strzelił 50 goli i stracił 92. Kuraszków w grupie II wrocławskiej B-klasy zajął piąte miejsce. W 20 meczach zgarnął 34 oczka. 11 starć wygrał, 1 zremisował i 8 przegrał. Bramki: 47:47.

SYTUACJA KADROWA:

Tutaj sytuacja nie wygląda dobrze. Trener Paweł Szymoniak nie będzie mógł skorzystać z takich graczy jak: Filip Borysewicz, Wiktor Breliński, Albin Teresiński, Michał Lasota, Rafał Maciaszek, Rafał Zdunek, Karol Nowak, Dawid Machała, Kuba Cichór, Kuba Karczewski, Dominik Salamon i Tomasz Kalinowski.

Dąb Kuraszków - Tomtex II Widawa Wrocław
Typ meczu: sparingowy