B-klasa: Skutecznie przeciwstawić się Vamosowi

Po meczu "Jedynki" widawscy kibice mogą udać się na wrocławskie Pawłowice, gdzie "Dwójka" zmierzy się z Vamos Wrocław. Drużyna Pawła Szymoniaka bez Pawła Szymoniaka w kadrze (wyjazd) powalczy o kolejne punkty tej wiosny. Łatwo o takowe nie będzie, bo drużyna przeciwników to bardzo dobry zespół i w ostatnim czasie prezentuje wysoką formę. Każdego da się jednak zatrzymać i taki będzie przyświecać nam cel.

Po remisie z rezerwami Pawłowic morale na pewno powędrowały do góry, ale żeby udowodnić, że punkt zdobyty w Malinie nie był tylko i wyłącznie tą przysłowiową jaskółką, trzeba spiąć poślady i skutecznie zawalczyć o punkty z Vamosem. Jesienią ta sztuka się nie udała, chociaż "Widawianie" nie zagrali złego spotkania. Teraz trzeba pokazać się z jeszcze lepszej strony, bo punkty same się nie zdobędą.

Vamos Wrocław powstał latem ubiegłego roku i obecna kampania ligowa jest jego historyczną w strukturach Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Mimo, że drużyna Szymona Korgi debiutuje w B-klasie, to ma w swoich szeregach wielu zawodników z doświadczeniem w rozgrywkach jedenastoosobowych. Trzon drużyny tworzą gracze znani z nieistniejących już Lwów Wrocław, na czele z supersnajperem - Oskarem Maliszewskim.

Tutaj doszło do zmiany. "Dwójka" ma dziesięć punktów, ale nadal daje jej to dopiero 13 miejsce w stawce.  Trzy zwycięstwa, 1 remis, trzynaście porażek. Bilans bramkowy: 22-60. Vamos Wrocław jest czwarty z dorobkiem 35 oczek. 11 meczów wygrał, 2 zremisował i 4 przegrał. Bramki: 74:25.

Druga drużyna w Malinie zagrała w roli gospodarza i zremisowała z Orłem II Pawłowice - 3:3. Vamos w tym samym czasie grał w Szewcach, gdzie pokonał Błyskawicę - 2:1.

Ostatni mecz bezpośredni:

Z Vamosem zagramy po raz drugi w historii i po raz drugi o punkty. Na jesień, przy Kominiarskiej przegraliśmy - 1:2.

Orzeł II Pawłowice (Wrocław) - Sparta II Wrocław 5 maja, 10:00
Zorza Pęgów - Wratislavia II Wrocław 5 maja, 17:00
Grom Ligota Piękna - Silesia Szymanów 5 maja, 11:00
Różanka Wrocław - MKS Sołtysowice (Wrocław) 5 maja, 11:00
Augustyn Wrocław - Polonia Wrocław 5 maja, 10:00
Malinka Malin 0-3 Błyskawica Szewce
(wo)
Vamos Wrocław - Tomtex Widawa II Wrocław 5 maja, 13:30

Z Vamosem na pewno nie zagrają Paweł Szymoniak, Konrad Śliwa, Ivan Teixeira, Rafał Zdunek, Tomasz Kalinowski i Kuba Cichór.

Rywal: Vamos Wrocław
Data: 05.05.2024r.
Boisko: ul. Pawłowicka 25, Wrocław

Zapraszamy wszystkich na Pawłowice! Koniecznie z zimnymi napojami. :)