B-klasa: Podtrzymać dobrą serię gier z Lwami

Jutro druga widawska drużyna zagra mecz w ramach ósmej kolejki spotkań w grupie IX wrocławskiej B-klasy. Przy Kominiarskiej "Widawianie" zagrają z Lwami Wrocław. Poniżej prezentujemy zapowiedź tego starcia.

Tomtex II Widawa Wrocław rozegra jutro siódme spotkanie rundy jesiennej w B-klasie. Przed własną publicznością ekipa Pawła Szymoniaka zagra z wyżej notowanymi Lwami Wrocław. Historycznie do tej pory nie przegraliśmy z tym przeciwnikiem, notując remis i zwycięstwo. Od tamtej pory obie nasze drużyny mocno się zmieniły i teraz o podtrzymanie dobrej serii będzie nam niezwykle ciężko. Wierzymy jednak, że w końcu uda nam się zagrać tak jak należy i zapunktować po raz drugi w tym sezonie!

Lwy Wrocław to klub, który w strukturach DZPN-u występuje od zeszłego roku. Wcześniej rywalizował na arenie czysto amatorskiej (często nie zorganizowanej), ale działa również jako stowarzyszenie pożytku publicznego. Lwy organizują również różnego rodzaju akcje społeczne.

W swoim historycznym sezonie w B-klasie (2020/2021, grupa V) Lwy zajęły 12 miejsce (na 16 drużyn). W 27 meczach zespół ten zdobył 23 punkty - 6 meczów wygrał, 5 zremisował i 16 przegrał. Bramki: 46-106. Lwy zagrały również w Okręgowym Pucharze Polski, w którym przegrali u siebie z Liderem Borów - 0:10. Rok później Lwy w grupie IX wrocławskiej B-klasy zajęły ósme miejsce zgarniając 32 oczka.

Po sześciu kolejkach Lwy mają na koncie 9 punktów. 3 mecze wygrały i 3 mecze przegrały. Bramki: 12:16. Daje im to siódme miejsce. Widawa II jest przedostatnia z dorobkiem trzech oczek i bramkami 8:27.

MKS Sołtysowice (Wrocław) - GKS II Mirków/Długołęka 16 października, 11:00
Tomtex Widawa II Wrocław - Lwy Wrocław 16 października, 11:00
Orzeł II Pawłowice (Wrocław) - Sparta II Wrocław 16 października, 10:00
Burza Godzieszowa - Wratislavia II Wrocław 16 października, 11:00
Dąb Pruszowice - Maślice Wrocław 16 października, 11:00
Iskra Pasikurowice - Różanka Wrocław 16 października, 11:00

W poprzednim tygodniu Widawa przegrała na wyjeździe ze Spartą II Wrocław - 2:4. Lwy Wrocław natomiast u siebie pokonały GKS II Mirków Długołęka - 2:1.

Rezerwy Widawy zagrają z Lwami po raz trzeci w historii. W poprzednim sezonie przy Kominiarskiej padł remis - 2:2, a na Zakrzowie "Widawianie" wygrali - 3:0.

Tutaj z różnych przyczyn nie zagrają; Jarosław Śmieja, Dawid Machała, Michał Wójcik, Patryk Żebryk, Karol Nowak, Kuba Cichór, Dominik Salamon, Bartosz Kozak, Tomasz Kalinowski, Grzegorz Stachowicz, Adrian Figurniak i Rafał Maciaszek.

Rywal: Lwy Wrocław
Data: 16.10.2022 r.
Boisko: Tomtex Park, Kominiarska 68
Sędziują: Dominika Wyleżol (KS Wrocław)

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na to spotkanie! Zawodników zaś uprasza się do zabrania ze sobą butów do gry, ochraniaczy i dowodów osobistych!