B-klasa: Po zwycięstwo w ostatnim meczu domowym!

Już jutro Tomtex II Widawa Wrocław rozegra przedostatni mecz w sezonie 2021/2022 i będzie to ostatnie starcie domowe. Przy Kominiarskiej "Widawianie" zagrają ze Spartą II Wrocław.

Drugi zespół Widawy w poprzednim tygodniu przegrał pierwszy mecz po serii trzech zwycięstw z rzędu. Teraz podopieczni trenera Grzegorza Stachowicza będą chcieli się odkuć i wrócić na zwycięską ścieżkę. Chociaż ze Spartą II Wrocław to "Widawianie" będą faworytem, to jednak łatwej przeprawy na pewno mieć nie będą.

Sparta II Wrocław powstała 1 lipca 2013 roku! Od tamtej pory zespół ten rozegrał cztery sezony na poziomie C-klasy we wrocławskiej grupie I. Tam wielkich sukcesów nie odniósł. Latem 2017 roku skorzystał na reformie prezesa DZPN-u - Andrzeja Padewskiego i zgłosił się do rozgrywek B-klasy. Gra w niej do dnia dzisiejszego.

Oprócz drugiej drużyny Sparta posiada również pierwszy zespół, który jeszcze w zeszłym sezonie występował w A-klasie, ale po spadku rywalizuje w tym sezonie na poziomie Serie B.

Widawa II zajmuje jedenaste miejsce w tabeli grupy IX wrocławskiej B-klasy. Do tej pory 24 spotkaniach zainkasowała 21 punktów, na które złożyło się sześć zwycięstw, trzy remisy i piętnaście porażek. Bramki: 46:86. Sparta II Wrocław jest przedostatnia z dorobkiem 13 punktów. 3 mecze do tej pory wygrała, 4 zremisowała i 17 przegrała. Bramki: 34:80.

Silesia Szymanów - Błyskawica Szewce 19 czerwca, 14:00
Pogoń Wrocław - Orzeł II Pawłowice (Wrocław) 19 czerwca, 14:00
Różanka Wrocław - MKS Sołtysowice (Wrocław) 19 czerwca, 14:00
Grom Ligota Piękna - Malinka Malin 19 czerwca, 14:00
Sporting Wrocław - Lwy Wrocław 19 czerwca, 14:00
Muchobór Wrocław - Wratislavia II Wrocław 19 czerwca, 11:00
Tomtex Widawa II Wrocław - Sparta II Wrocław 19 czerwca, 14:00

W ubiegłą niedzielę Widawa przegrała na wyjeździe z Wratislavią II Wrocław - 0:5, a druga drużyna Sparty przegrała w Szewcach z Błyskawicą - 2:5.

Ostatnie mecze:

Drugi zespół Widawy z drugim zespołem Sparty zagra drugi raz w historii. W ostatnim bezpośrednim pojedynku, jesienią ubiegłego roku "Widawianie" zremisowali na hotelu GEM - 1:1.

Na pewno nie zagrają: Paweł Szymoniak,  Patryk Żebryk, Konrad Śliwa, Kamil Moczydłowski, Dawid Machała i Rafał Zdunek. Niepewne są występy Adriana Figurniaka, Wiktora Sawocha i Kamila Olesia.

Rywal: Sparta II Wrocław
Data: 19.06.2022
Boisko: Tomtex Park, Wrocław - Kominiarska 68
Sędziuje: Łukasz Kropski (KS Wrocław)

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na to spotkanie! Zawodników zaś uprasza się do zabrania ze sobą butów do gry, ochraniaczy i dowodów osobistych!