B-klasa: O punkty z Wratislavią!

Już dziś Tomtex II Widawa Wrocław rozegra piąty mecz w sezonie 2022/2023. "Widawianie" udadzą się na Dembowskiego, gdzie zmierzą się z rezerwami Wratislavii. Do tej pory dwukrotnie w bezpośrednich pojedynkach lepsi byli gracze Sławomira Maczugi. Czy teraz w myśl do trzech razy sztuka - to nasz zespół zapunktuje?

"Dwójka" nowy sezon ligowy rozpoczęła dobrze, ale od tamtej pory w trzech meczach zanotowała trzy porażki strzelając tylko jednego gola i tracąc aż trzynaście. Teraz drużyna Pawła Szymoniaka powalczy o przełamanie, ale musi zagrać bardzo dobry mecz, bo chociaż Wrati ma tylko punkt przewagi, to jednak w piłkę grać potrafi. Czeka nas zacięty bój i miejmy nadzieje, że będzie on dla naszej drużyny zwycięski.

Wratislavia II Wrocław, czyli B-klasowe rezerwy beniaminka wrocławskiej Okręgówki - Wratislavii Wrocław powstały w sezonie 2013/2014. Od tamtej pory nieprzerwanie występując w rozgrywkach B-klasy. Dwukrotnie grali w grupie XI, czterokrotnie w grupie V, po razie w grupie VII i VIII i obecny sezon będzie ich drugim w grupie IX. Radziła sobie w tych grupach różnie. Zdobywając miejsca 11, 7, 9, 6, 4 i trzy razy 5. Najlepszy sezon tej drużyny to kampania ligowa 2019/2020 kiedy to uplasowali się na najniższym stopniu podium (sezon ten jednak ze względu na pandemię COV-19 zakończył się po rundzie jesiennej).

Po czterech kolejkach drugi zespół Widawy zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z trzema oczkami w dorobku i bilansem bramek - 6:17. Wratislavia ma jeden punkt więcej, co daje jej siódmą pozycję. Bramki: 9:7.

Dąb Pruszowice - MKS Sołtysowice (Wrocław) 25 września, 11:00
Iskra Pasikurowice - Burza Godzieszowa 25 września, 11:00
Różanka Wrocław - Silesia Szymanów 25 września, 10:00
Maślice Wrocław - Orzeł II Pawłowice (Wrocław) 25 września, 14:00
Wratislavia II Wrocław - Tomtex Widawa II Wrocław 25 września, 11:00
Sparta II Wrocław - Lwy Wrocław 25 września, 10:00

W poprzednim tygodniu Widawa II przegrała u siebie z Maślicami Wrocław - 0:3, a rezerwy Wratislavii zremisowały w delegacji z GKS-em II Mirków - 3:3.

Drugi zespół Widawy z Wratislavią II Wrocław zagra po raz trzeci w historii. Jesienią ubiegłego roku przy Kominiarskiej przegraliśmy 1:2, a na wyjeździe ulegliśmy 0:5.

Tutaj trochę ludzi brakuje. Na pewno nie zagrają Rafał Zdunek, Tomasz Wójcik, Albin Teresiński, Dawid Machała, Bartosz Kozak, Tomasz Kalinowski, Kamil Moczydłowski, Rafał Maciaszek, Dominik Salamon, Kuba Cichór, Grzegorz Stachowcz i Michał Lasota.

Rywal: Wratislavia II Wrocław
Data: 25.09.2022 r.
Boisko: Dembowskiego
Sędziują: Mieczysław Krawczyk (KS Wrocław)

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na to spotkanie! Zawodników zaś uprasza się do zabrania ze sobą butów do gry, ochraniaczy i dowodów osobistych!