B-klasa: Mecz trwa 90 minut...

W miniony weekend na boisku przy ulicy Sztabowej nasz drugi zespół walczył o pierwsze ligowe punkty od sierpnia. Niestety mecz o "sześć punktów" ze Spartą II Wrocław gracze Pawła Szymoniaka przegrali - 2:4.

Przetrzebiona kontuzjami i innymi problemami kadrowymi druga drużyna Widawy udała się w niedzielę na boisko przy ulicy Sztabowej aby powalczyć o przełamanie z drugim zespołem Sparty Wrocław. W poprzedniej kampanii ligowej w pierwszym spotkaniu padł remis, a w rewanżu ulegliśmy u siebie Sparcie pomimo dużej przewagi na boisku. Liczyliśmy więc, że pomimo nieobecności niektórych zawodników uda nam się tym razem zwyciężyć.

Spotkanie początkowo układało się po naszej myśli, a zespół dobrze realizował założenia przedmeczowe. Dwukrotnie w pierwszej połowie wychodziliśmy na prowadzenie, po ładnych uderzeniach Łukasza Wiraszki aczkolwiek drużyna Sparty potrafiła za każdym razem wyrównać stan rywalizacji. Po pierwszej połowie wynik 2:2 ze wskazaniem na nasz zespół.

W drugiej połowie akcje z obu stron były mocno szarpane, ale więcej z gry zaczęli mieć nasi przeciwnicy. W 64’ zdobyli oni bramkę po naszym niewymuszonym błędzie w wyprowadzeniu piłki i w tym momencie było 3:2 dla gospodarzy.

Chwilę po tym to nasza drużyna mogła wyrównać stan spotkania, kiedy po ładnej akcji trójki naszych napastników, sam na sam z bramkarzem znalazł się Wiktor Breliński. Niestety bramkarz popisał się dobrą interwencją i wynik nie uległ zmianie. Od tego momentu przeciwnik zaatakował nas bardziej agresywnie, a my nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Próbowaliśmy reagować wprowadzając zmienników, ale na niewiele się to zdało. Na domiar złego w 85’ zagapiliśmy się kompletnie pozostawiając na linii środkowej boiska niekrytego zawodnika gospodarzy. Ten skorzystał z uprzejmości naszej defensywy, przyjął podaną do niego piłkę, przebiegł z nią pół boiska, położył bramkarza i… wbiegł do bramki zamykając w zasadzie rywalizację w tym meczu. Tej sytuacji szkoda najbardziej, bo pozostałe bramki gospodarzy nie wynikały z jakiejś szczególnej przewagi nad naszym zespołem. Więcej goli już nie padło i drużyna Sparty wygrała to spotkanie 4:2. Przeciwnikom gratulujemy wygranej, a my walczymy dalej o kolejne punkty ligowe.

B-klasa:

Sparta II Wrocław - Tomtex II Widawa Wrocław 4:2 (2:2)

4:2 - gol dla Sparty (85 minuta)

Skład: Adrian Figurniak (BR); Filip Borysewicz, Kamil Oleś, Dominik Salamon; Łukasz Kalus (80' Grzegorz Biegacz), Kuba Karczewski (74' Dawid Machała), Sebastian Glinka, Kamil Bandosz (78' Mateusz Pacanowski); Karol Nowak (70' Grzegorz Stachowicz), Wiktor Breliński (65' Rafał Zdunek), Łukasz Wiraszka

Żółte kartki: Bandosz (41'), Borysewicz (45')