B-klasa: Mecz o sześć punktów ze Spartą!

Dzisiaj pierwsza drużyna Widawy grać będzie o 11 przy Kominiarskiej, a godzinę wcześniej przy Sztabowej drugi zespół Tomtexu zmierzy się w starciu o "sześć punktów" z niżej notowaną Spartą II Wrocław.

Drugi zespół Widawy w poprzednim tygodniu pauzował, ale nie zmieniła się jego pozycja w tabeli. W dalszym ciągu gracze trenera Pawła Szymoniaka mają w dorobku trzy oczka i zajmują trzecie miejsce od końca. W ostatnich czterech meczach "Widawianie" odnieśli cztery porażki i teraz będą chcieli się przełamać. Ich rywalem będzie przedostatnia w stawce Sparta II Wrocław, której tej jesieni nie udało się jeszcze ani razu zapunktować. Szykuje nam się zatem niezwykle zacięty mecz, ale która ze stron wyjdzie z niego zwycięsko? O tym przekonamy się już za kilkanaście godzin!

Sparta II Wrocław powstała 1 lipca 2013 roku! Od tamtej pory zespół ten rozegrał cztery sezony na poziomie C-klasy we wrocławskiej grupie I. Tam wielkich sukcesów nie odniósł. Latem 2017 roku skorzystał na reformie prezesa DZPN-u - Andrzeja Padewskiego i zgłosił się do rozgrywek B-klasy. Gra w niej do dnia dzisiejszego i jest to ich szósty sezon na tym poziomie rozgrywkowym.

Oprócz drugiej drużyny Sparta posiada również pierwszy zespół, który obecnie gra w grupie V wrocławskiej B-klasy.

Po pięciu rozegranych meczach Widawa plasuje się na jedenastej pozycji z dorobkiem trzech oczek i bramkami: 6:23. Sparta II Wrocław jest niżej o jedno miejsce i nie udało się jej jeszcze tej jesieni zapunktować. Bramki: 4:28.

Iskra Pasikurowice - MKS Sołtysowice (Wrocław) 9 października, 11:00
Różanka Wrocław - Dąb Pruszowice 9 października, 16:00
Maślice Wrocław - Burza Godzieszowa 9 października, 10:00
Wratislavia II Wrocław - Silesia Szymanów 9 października, 16:00
Sparta II Wrocław - Tomtex Widawa II Wrocław 9 października, 10:00
Lwy Wrocław - GKS II Mirków/Długołęka 9 października, 11:00

W poprzednim tygodniu Widawa pauzowała, a przed pauzą przegrała przy Dembowskiego z Wratislavią II Wrocław - 0:6. Tydzień temu Sparta II Wrocław przegrała na wyjeździe z GKS II Mirków Długołęka - 0:10.

Drugi zespół Widawy zagra z rezerwami Sparty Wrocław po raz trzeci w historii. W poprzednim sezonie, jesienią przy hotelu GEM mieliśmy remis - 1:1, a wiosną przy Kominiarskiej Widawa przegrała 1:3.

Tutaj ilościowo tragedii nie ma, ale nie każdy zawodnik jest w pełni zdolny do gry. Po chorobach, kontuzjach i długich nieobecnościach do gry wracają Paweł Szymoniak, Rafał Zdunek, Karol Nowak, Mateusz Pacanowski czy Kamil Bandosz. Wielu jednak graczy nie będzie do dyspozycji trenera Szymoniaka. W tym gronie mamy Jarosława Śmieję, Patryka Żebryka, Michała Wójcika, Adama Szymulę, Bartosza Kozaka, Tomasza Wójcika, Albina Teresińskiego, Tomasza Kalinowskiego, Michała Lasoty, Rafała Maciaszka i Kamila Moczydłowskiego. W meczu tym ujrzymy dwóch graczy pierwszej drużyny.

Rywal: Sparta II Wrocław
Data: 9.10.2022 r.
Boisko: Sztabowa 101
Sędziują: Eugeniusz Ogrodnik (KS Wrocław)

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na to spotkanie! Zawodników zaś uprasza się do zabrania ze sobą butów do gry, ochraniaczy i dowodów osobistych!