B-klasa: Maślice i Wratislavia nie pozostawiają złudzeń
Ostatnie dwa mecze drugiej drużyny nie były udane. Nasza ekipa najpierw przegrała u siebie z Maślicami, a tydzień później w delegacji uległa Wratislavii II Wrocław.
W obu przypadkach kadra nie dopisała, ale wyjściowe jedenastki nie były złe. Zaczniemy jednak od tego pierwszego starcia, które zostało rozegrane przy Kominiarskiej w strugach deszczu. Tutaj dosyć szybko przyjezdni wyszli na prowadzenie, bo już w ósmej minucie. Nasz zespół jednak nie zamierzał łatwo się poddawać i kilka groźnych sytuacji sobie wykreował. Nie był jednak w stanie trafić do siatki faworyta. Tak samo z resztą jak "Maślani", którzy swoje szybkie ataki również rozgrywali w sposób nie do końca dokładny. Do przerwy mieliśmy zatem jednobramkowe prowadzenie Maślic - 1:0.
W drugiej połowie ekipa prowadząca prezentowała się lepiej, a "Widawianie" z każdą kolejną minutą słabli. Długo jednak utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie przyjezdnych. Było tak aż do 73 minuty. Rzut wolny na połowie boiska wykonywał Kamil Oleś, ale zrobił to w sposób zły. Zarył w ziemie, piłka trafiła pod nogi przeciwników, którzy natychmiastowo wyprowadzili szybką kontrę i napastnik rywali w sytuacji sam na sam nie dał szans Adrianowi Figurniakowi. 0:2. Minutę później Maślice zadały ostateczny cios. Również mieliśmy tutaj kontratak, po którym gracz przeciwników pięknym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans naszemu golkiperowi. Do końca meczu wynik już zmianie nie uległ i Maślice wygrały zasłużenie - 3:0, chociaż musimy napisać, że nasz zespół "tanio skóry nie sprzedał".
B-klasa:
Tomtex II Widawa Wrocław - Manex Maślice Wrocław 0:3 (0:1)
Rozkład bramek:
0:1 - gol dla Maślic (8 minuta)
0:2 - gol dla Maślic (73 minuta)
0:3 - gol dla Maślic (74 minuta)
Skład: Adrian Figurniak (BR); Patryk Żebryk (K), Jarosław Śmieja, Kamil Oleś, Adam Szymula, Michał Wójcik; Karol Nowak, Paweł Szymoniak, Wiktor Breliński (82' Grzegorz Stachowicz); Rafał Zdunek, Łukasz Kalus (82' Michał Lasota)
Żółta kartka: Wójcik (15 minuta)
Tydzień później nasze Rezerwy udały się na Dembowskiego, aby zagrać z rezerwami Wratislavii. Niestety trener Paweł Szymoniak tak jak wcześniej napisaliśmy nie mógł skorzystać z pełni swojego składu i przeciwnicy to wykorzystali w sposób bezlitosny.
Do przerwy prowadzili 2:0, a po zmianie stron między 52 a 78 minutą dołożyli jeszcze cztery trafienia. Nasza ekipa mocno starała się, żeby przynajmniej strzelić gola honorowego, ale ta sztuka jej się nie udała. "Widawianie" przyjęli zatem porażkę 0:6 i była to druga z rzędu tak wysoka klęska z Wrati.
B-klasa:
Wratislavia II Wrocław - Tomtex II Widawa Wrocław 6:0 (2:0)
1:0 - gol dla Wrati (19 minuta)
2:0 - gol dla Wrati (34 minuta)
3:0 - gol dla Wrati (52 minuta)
4:0 - gol dla Wrati (58 minuta)
5:0 - gol dla Wrati (71 minuta)
6:0 - gol dla Wrati (78 minuta)
Skład: Adrian Figurniak (BR) (80' Konrad Śliwa); Patryk Żebryk (60' Mateusz Pacanowski), Filip Borysewicz, Jarosław Śmieja, Adam Szymula, Michał Wójcik; Krzysztof Lota, Adrian Samociuk, Wiktor Breliński; Karol Nowak, Łukasz Kalus
Żółta kartka: Śmieja (71 minuta)
Nasz drugi zespół ani w starciu z Maślicami, ani w meczu z Wratislavią II Wrocław nie był faworytem i odniósł zasłużone porażki. Niestety stracił w tych starciach aż dziewięć goli i nie strzelił ani jednego. Spadł więc na jedenaste miejsce w stawce i musi znaleźć receptę na poprawę wyników. Pierwszą jest niewątpliwie ustabilizowanie sytuacji kadrowej, bowiem na mecze z tak wymagającymi przeciwnikami potrzeba nie tylko jakości w pierwszym składzie, ale i na ławce.