B-klasa: Jak nie teraz to kiedy?

Już jutro Tomtex Widawa Wrocław rozegra przedostatni mecz ligowy w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 w grupie II wrocławskiej. Będzie to też ostatnie starcie przed własną publicznością. Przy Kominiarskiej zawita ostatni zespół w tabeli - Błękitni Pawłów Trzebnicki. Jak zaprezentuje się nasza drużyna? Czy po trzech meczach bez wygranej w końcu zgarniemy pełną pulę? Czas pokaże!

Ostatnie tygodnie nie są zbyt dobre dla naszej drużyny. Od trzech kolejek nie smakowaliśmy zwycięstwa i teraz zamierzamy się przełamać. No, bo przecież jak nie teraz - to kiedy? Jak nie przy Kominiarskiej to gdzie? Jak nie z zespołem, który zamyka tabelę? Naszym obowiązkiem jest wygrać, ale nie możemy zlekceważyć niżej notowanego przeciwnika, bo ten przecież kiedyś musi się przełamać i zrobi wszystko w tym kierunku. My, choć osłabieni kadrowo - zrobimy wszystko, żeby zakończyć rundę przed własną publicznością w sposób zwycięski!

Błękitni Pawłów Trzebnicki to bardzo tajemnicza drużyna, która nie posiada ani własnej strony internetowej, ani fanpage. Nie posiada również herbu, więc trudno cokolwiek powiedzieć o jej historii. Dzięki portalowi 90minut.pl możemy jednak przybliżyć ich ostatnie sezony. Dane posiadamy od kampanii ligowej - 2006/2007. Od tamtej pory dziewięć sezonów w B-klasie (5 razy w grupie X i 4 razy w grupie II) i pięć w Trzebnickiej C-klasie. Z tej "awansowali" dwa temu, na skutek reformy prezesa Andrzeja Padewskiego. Dzięki niej chociaż zajęli ostatnie miejsce, to mogą teraz grać w Serie B. Najlepszy sezon Błękitnych to sezon 2009/2010, kiedy to zajęli ósme miejsce.

Strona internetowa klubu: brak

Fanpage na facebooku: brak

Tutaj wszystkie sezony i szczegóły dotyczące tego zespołu -http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=10626&id_sezon=81

Po XIII kolejkach Widawa zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Do tej pory 5 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki oraz bramki: 40:22. Pawłów Trzebnicki zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Do tej pory 12 porażek i bramki: 10:85.

Tomtex Widawa Wrocław - Błękitni Pawłów Trzebnicki 11 listopada, 11:00
Sparta Wszemirów - Błyskawica Szewce 11 listopada, 11:00
Masłovia Masłów - Grom Ligota Piękna 11 listopada, 13:30
Sokół Ujeździec Wielki - LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) 11 listopada, 13:30
Sokół Ujeździec Mały - Sparta Będkowo 11 listopada, 13:30
Silesia Szymanów - Orzeł Biedaszków Wielki 11 listopada, 13:30
Płomień Wisznia Mała - Piorun Koniowo 11 listopada, 13:30

W poprzednią niedzielę Widawa przegrała w Szewcach - 0:2, zaś Pawłów Trzebnicki u siebie uległ Ozorowicom - 2:7.

Z Pawłowem Trzebnickim zagramy czwarty raz w historii. W sezonie 2018/2019 dwukrotnie wygraliśmy po 4:0. Rok temu w Pawłowie zwyciężyliśmy - 11:2.

Tutaj sytuacja jest dosyć skomplikowana. Na pewno nie zagrają: Kamil Oleś, Wiktor Chmielewski, Maciej Adamczyk, Patryk Żebryk, Tomasz Iwanicki, Jakub Bednarski i Arkadiusz Pawlak.

TOMTEX WIDAWA WROCŁAW - BŁĘKITNI PAWŁÓW TRZEBNICKI

Data: 11 listopada 2020r.
Dzień: środa
Miejsce: Tomtex Park, Wrocław - Widawa, ul. Kominiarska 68
Początek meczu: 11:00
Zbiórka przedmeczowa: 9:50 na miejscu
Mecz poprowadzi: Konrad Zawadzki (KS Wrocław)

ZAWODNIKOM PRZYPOMINAMY O PRZYBYCIU NA ZBIÓRKĘ PRZEDMECZOWĄ PUNKTUALNIE. ZABRANIE ZE SOBĄ WŁASNEGO SPRZĘTU DO GRY (TYLKO KORKI I OCHRANIACZE), A TAKŻE DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (DOWÓD OSOBISTY).