A-klasa: Z Prusicami walka o trzy punkty!

Już dzisiaj Tomtex Widawa Wrocław rozegra dziewiąty mecz w rundzie jesiennej w A-klasie. "Widawianie" przed własną publicznością zagrają ze spadkowiczem z klasy okręgowej - Orłem Prusice.

Po dobrym początku sezonu Widawa wpadła w kryzys formy. W ostatnich pięciu meczach nasz zespół odnotował tylko jeden remis i cztery razy przegrał. Dwa razy też uległ przed własną publicznością. Można to tłumaczyć w różny sposób, ale niewątpliwie ogromny wpływ na taki stan rzeczy miała słaba sytuacja kadrowa. Ciężko rywalizować w A-klasie jeżdżąc na mecze z jedną, dwiema zmianami. Teraz w końcu kadra będzie szersza, lecz też od osób powracających do gry nie możemy oczekiwać cudów. Na dodatek w tym meczu drużyną z ławki rezerwowych nie będzie mógł dowodzić trener Michał Pondel. Zastąpi go drugi z widawskich szkoleniowców - Tomasz Słowiński. Tak czy siak liczymy na to, że uda nam się przełamać. Łatwo jednak o to nie będzie, bo Prusice to spadkowicz z okręgówki posiadający w swoich szeregach wielu dobrych zawodników. My jednak znamy swój cel i niewątpliwie zrobimy wiele, żeby przynieść trochę radości widawskim kibicom!

Miejski Klub Sportowy "Orzeł" Prusice powstał w 1945 roku, ale dokładne dane na temat ich gry posiadamy od sezonu 2002/2003 (według portalu 90minut.pl). Od tamtej pory Prusice spędziły 11 sezonów w A-klasie, 4 w B-klasie, 2 w Okręgówce i 3 w IV lidze. Ostatnie lata nie są jednak zbyt udane dla Orła. W sezonie 2020/2021 spadł on z 4 ligi, a rok później został zdegradowany z klasy okręgowej. Obecnie występuje w A-klasie i nie radzi sobie najlepiej.

Zespół Orła w obecnym kształcie to ekipa bardzo młoda z kilkoma doświadczonymi zawodnikami. Liderami tej drużyny są bramkarz - Maciej Kawalec, środkowy obrońca/pomocnik - Mateusz Brzęczek, a także napastnik - Oleg Vlasik. Trenerem tej drużyny jest Pan Łukasz Kuczer.

Po ośmiu rozegranych spotkaniach Widawa plasuje się na dwunastej pozycji, z ośmioma punktami w dorobku i bramkami 13:20. Prusice mają dwa oczka więcej i zajmują obecnie dziewiątą lokatę. Bramki: 15:19.

Wszystkie mecze w kolejce

Plon Gądkowice - Zorza Pęgów 9 października, 15:00
Płomień Krośnice - Sokół Kaszowo 9 października, 11:00
Sparta Skarszyn - Parasol Wrocław 9 października, 15:00
Orla Korzeńsko 1-6 Barycz Milicz 8 października, 15:00
LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) - Muchobór Wrocław 9 października, 11:00
Victoria Zawonia - Lotnik Twardogóra 9 października, 14:00
Tomtex Widawa Wrocław - Orzeł Prusice 9 października, 11:00
Dolpasz Skokowa 4-3 Sparta Wszemirów 8 października, 16:00

W ósmej kolejce Widawa przegrała w Prusicach z Wszemirowem - 0:3, a Prusice przed własną publicznością uległy Victorii Zawonia - 1:3.

Z pierwszym zespołem Orła Prusice zagramy po raz pierwszy w historii. Raz do tej pory mierzyliśmy się z drugim zespołem tej drużyny. W Prusicach wygraliśmy wtedy - 5:3, a sezon później zwyciężyliśmy poprzez walkower - 3:0.

Sytuacja Kadrowa:

W kwestii kadrowej w końcu nie sytuacja nie wygląda źle. Niedostępny będzie w zasadzie tylko Piotr Miklas, a Sebastian Glinka i Łukasz Wiraszka w tym samym czasie będą wspierać drugi zespół w grze o trzy punkty w B-klasie. Do kadry "Jedynki" wracają po długich przerwach - Miłosz Jagodziński i Jakub Jankowski, a po krótszych - Arkadiusz Pawlak, Maciej Adamczyk, Kamil Kusz, Robert Papiewski i Jakub Bryś.

Rywal: Orzeł Prusice
Data: 09.10.2022 r.
Boisko: Tomtex Park, ul. Kominiarska 68
Sędziują: Szymczak; Turkowyd, Świderska

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na to spotkanie! Zawodników zaś uprasza się do zabrania ze sobą butów do gry, ochraniaczy i dowodów osobistych!