A-klasa: Z liderem w Prusicach jako gospodarz

Drugi mecz w majówkę rozegramy w środę - 1 maja, a więc w "Święto Pracy". Niestety ze względu na fakt, że w dalszym ciągu boisko przy Kominiarskiej nie jest zdatne do gry i że nie udało się wynająć innego boiska w MCS-ie, mecz z Orłem Prusice, dzięki uprzejmości naszego przeciwnika rozegramy w Prusicach. A że to mecz z liderem to trzeba naprawdę dobrze się zaprezentować, aby uzyskać korzystny rezultat.

W Prusicach nie gra nam się dobrze. Do tej pory wygraliśmy tam tylko z Rezerwami Orła i Krościną Wielką. Z pierwszą drużyną Prusic odnieśliśmy dwie porażki z bilansem 0:9. Teraz będziemy chcieli zaprezentować się o lepiej, by nie tylko zdobyć pierwsze punkty przy Powstańców Śląskich, ale też postarać się jako gospodarz o zdobycz punktową. Radzić będziemy sobie musieli jednak bez kilku ważnych graczy, a co kluczowe gramy z liderem tabeli, który w ostatnich tygodniach cały czas wygrywa i to przekonywująco. Jeśli chcemy przerwać świetną passę miejscowych musimy wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i liczyć na dużą dozę szczęścia, bo Prusice mierzą w tym sezonie w Okręgówkę i na pewno zrobią wszystko, żeby z Widawą wygrać.

Miejski Klub Sportowy "Orzeł" Prusice powstał w 1945 roku, ale dokładne dane na temat ich gry posiadamy od sezonu 2002/2003 (według portalu 90minut.pl). Od tamtej pory Prusice spędziły 11 sezonów w A-klasie, 4 w B-klasie, 2 w Okręgówce i 3 w IV lidze. Ostatnie lata nie są jednak zbyt udane dla Orła. W sezonie 2020/2021 spadł on z 4 ligi, a rok później został zdegradowany z klasy okręgowej. Obecnie występuje w A-klasie i walczy o powrót do okręgówki. Trenerem tej drużyny jest Pan Łukasz Kuczer.

Widawa plasuje się na 11 miejscu w tabeli. W 20 spotkaniach ugrała 24 punkty na które złożyło się 7 zwycięstw, 3 remisy i 10 porażek. Bramki: 42:56. Prusice to lider grupy II. W 20 meczach zgromadziły 49 oczek. 16 meczów wygrały, 1 zremisowały i 3 przegrały. Bramki: 63-26.

Wszystkie mecze w kolejce

Błyskawica Lenartowice - Sokół Kaszowo 3 maja, 16:00
Tomtex Widawa Wrocław - Orzeł Prusice 1 maja, 11:00
Barycz Milicz - Piast II Żmigród 1 maja, 16:00
Orla Korzeńsko - Sparta Skarszyn 1 maja, 16:00
Dolpasz Skokowa - Sparta Wszemirów 30 kwietnia, 18:00
LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) - Bór Oborniki Śląskie 30 kwietnia, 19:00
Parasol Wrocław - Płomień Wisznia Mała 15 maja, 18:00
Sokół Wielka Lipa - Maślice Wrocław 1 maja, 17:00

W poprzedniej kolejce Widawa przegrała w Lenartowicach z Błyskawicą - 2:3. Prusice u siebie pokonały Barycz Milicz - 6:1.

Z pierwszym zespołem Prusic zagramy po raz czwarty w historii. Do tej pory jedno zwycięstwo, przy Kominiarskiej - 4:0 oraz dwie porażki w Prusicach - 0:6 i 0:3.

Sytuacja Kadrowa:

Niestety w Prusicach nie zagrają: Jakub Jankowski, Filip Borysewicz, Rafał Dzietczyk, Kamil Gołdyn, a także Konrad Nowocień i Kamil Kusz.

Rywal: Orzeł Prusice
Data: 01.05.2024 r.
Dzień: środa
Boisko: Prusice, ul. Powstańców Śląskich 18