A-klasa: Sprawić niespodziankę w Żmigrodzie

No i majówka się kończy i kończy się też maraton meczowy Widawy. Niestety dotychczasowy bilans jest dla naszej drużyny zły, bowiem dwukrotnie przegraliśmy w stosunku 2:3. Teraz za trzecim podejściem będziemy chcieli w końcu zapunktować, ale wiemy, że będzie o to niebywale trudno. Dlaczego? A no dlatego, że gramy w Żmigrodzie na boisku wicelidera grupy II - Piasta II.

Żmigród końcówkę poprzedniej rundy i początek rundy obecnej ma średni, ale nadal utrzymuje się w czubie tabeli A-klasy i tracąc pięć punktów do lidera z Prusic, realnie nadal liczy się w grze o awans do okręgówki. Rezerwy 4-ligowego Piasta najwięcej bramek w lidze do tej pory strzelili, a przy Sportowej przegrali zaledwie jeden, jedyny raz - z Maślicami. To drużyna trenera Zagórskiego będzie zatem faworytem potyczki z Widawą, ale Widawa nie zamierza "tanio skóry sprzedawać". Z pewnością powalczy o przerwanie zalążka złej serii (dwie porażki z rzędu), chcąc nawiązać do meczu z jesieni, który to przy Tomtex Park zremisowała - 1:1, w końcówce spotkania marnując szansę na wygraną.

Żeby zapunktować w Żmigrodzie trzeba wznieść się na wyżyny umiejętności, walcząc przy tym o każdy centymetr murawy. W innych okolicznościach - nie ma czego szukać w tej delegacji. My jednak wierzymy w sprawienie niespodzianki, a jak dobrze wiemy - nie raz wiara potrafi czynić cuda (trzeba jednak wszystko podeprzeć ciężką pracą i zaangażowaniem). :)

Miejski Klub Sportowy "Piast" Żmigród to klub z tradycjami, który powstał w 1946 roku. Pierwszy zespół gra obecnie na poziomie IV ligi, a Rezerwy są beniaminkiem A-klasy. Jest to piąty sezon w historii tej drużyny. Najpierw żmigrodzka "Dwójka" funkcjonowała od 2011 roku do 2014 roku (według portalu 90minut.pl) i grała w B-klasie. W sezonie 2022/2023 została reaktywowana i zajęła drugie miejsce w grupie I. Dzięki świetnemu współczynnikowi awansowała do A-klasy z drugich miejsc. Teraz walczy o kolejną promocję, do klasy okręgowej.

Widawa plasuje się na 11 miejscu w tabeli. W 21 spotkaniach ugrała 24 punkty na które złożyło się 7 zwycięstw, 3 remisy i 11 porażek. Bramki: 44:59. Żmigród II to wicelider grupy II, który uzbierał 47 oczek. 15 meczów wygrał, 2 zremisował i 4 przegrał. Bramki: 83:31.

Wszystkie mecze w kolejce

Sokół Kaszowo - Sokół Wielka Lipa 5 maja, 11:00
Maślice Wrocław - Parasol Wrocław 5 maja, 16:00
Płomień Wisznia Mała - LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) 5 maja, 16:00
Bór Oborniki Śląskie - Dolpasz Skokowa 5 maja, 15:00
Sparta Wszemirów - Orla Korzeńsko 4 maja, 16:00
Sparta Skarszyn - Barycz Milicz 5 maja, 13:00
Piast II Żmigród - Tomtex Widawa Wrocław 5 maja, 11:00
Orzeł Prusice - Błyskawica Lenartowice 5 maja, 16:00

W środku tygodnia Widawa przegrała z Prusicami - 2:3, a Rezerwy Żmigrodu w Miliczu doznały porażki - 3:4.

W historii dwukrotnie mierzyliśmy się z pierwszą drużyną Piasta. Dwukrotnie w Okręgowym Pucharze Polski. Dwa mecze przegraliśmy. W 2014 roku - 1:9, a w poprzednim sezonie 0:3. Z drugą drużyną Żmigrodu zagramy po raz drugi w historii. Jesienią ubiegłego roku na Tomtex Park zremisowaliśmy 1:1.

Sytuacja Kadrowa:

Lista nieobecnych nadal znacząco się nie zmienia. W Żmigrodzie nie zagrają Jakub Jankowski, Rafał Dzietczyk, Filip Borysewicz, Brajan Szendzielorz, Kamil Kusz i Konrad Nowocień. Do kadry meczowej wraca Kamil Gołdyn.

Rywal: Piast II Żmigród
Data: 05.05.2024 r.
Boisko: Żmigród, ul. Sportowa 13

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie! Do zobaczenia! :)