A-klasa: Premierowy, domowy mecz w A-klasie!

Już jutro Tomtex Widawa Wrocław rozegra historyczny mecz w A-klasie przed własną publicznością. "Widawianie" przy Kominiarskiej zmierzą się z ULKS Sparta Skarszyn. Jak się w nim zaprezentują i czy uda im się zapunktować?

W zeszłym tygodniu Widawa debiutowała w A-klasie i ten debiut mimo ogromnych problemów kadrowych wypadł nieźle, bowiem pokonaliśmy w Krośnicach miejscowy Płomień - 3:0. Teraz wracamy na Tomtex Park, gdzie zagramy ze znaną nam Spartą Skarszyn. W historii starć ligowych dwukrotnie ten zespół pokonaliśmy i dwukrotnie zostaliśmy pokonani. Jak to będzie wyglądało za piątym razem? Czy któraś z drużyn przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść? A może skończy się na podziale punktów? Czas pokaże!

Sparta Skarszyn według portalu 90minut.pl gra na poziomie niższych lig amatorskich od sezonu 2003/2004. Powstała natomiast w 1973 roku. Od tej pory rozegrała już trzynaście sezonów i aż dziewięć na poziomie A-klasy. Największym sukcesem tej drużyny jest awans do Serie A w 2007 roku. Potem przez kolejne 9 lat Uczniowski Ludowy Klub Sportowy grał na tym poziomie rozgrywek, ale w minionej kampanii ligowej - 2015/2016 się z nią pożegnał, spadając z grupy II - A-klasy do grupy II - B-klasy Był to dla niej fatalny sezon, gdzie zajęli ostatnie miejsce w stawce, zgarniając zaledwie 11 oczek (bramki 38-100) w 26 spotkaniach. Trzy kolejne sezony nie przyniosły powrotu do A-klasy, ale w 2018/2019 Skarszyn wrócił do Serie A i gra w niej już czwarty sezon z rzędu.

Sparta Skarszyn to młoda ekipa, z wieloma utalentowanymi graczami i młodym trenerem, którym jest Pan Przemysław Marduła.

Widawa po pierwszej kolejce ma trzy punkty w dorobku i zajmuje ex-aquo drugie miejsce wraz z Parasolem Wrocław i Orlą Korzeńsko. Skarszyn jest dziesiąty i nie ma na koncie punktów.

Zorza Pęgów - LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) 20 sierpnia, 18:00
Victoria Zawonia - Orla Korzeńsko 20 sierpnia, 17:00
Tomtex Widawa Wrocław - Sparta Skarszyn 21 sierpnia, 11:00
Dolpasz Skokowa - Płomień Krośnice 21 sierpnia, 16:00
Sparta Wszemirów - Plon Gądkowice 20 sierpnia, 17:00
Orzeł Prusice - Sokół Kaszowo 21 sierpnia, 11:00
Lotnik Twardogóra - Parasol Wrocław 20 sierpnia, 16:00
Muchobór Wrocław - Barycz Milicz 21 sierpnia, 11:00

W poprzednim tygodniu Widawa na wyjeździe pokonała Płomień Krośnice - 3:0, a Skarszyn przegrał u siebie z Victorią Zawonia - 1:2.

Ze Skarszynem zagramy szósty raz w historii i piąty raz o ligowe punkty. Dotychczas dwie ligowe wygrane w sezonie 2016/2017 - 3:2 w Skarszynie i 2:1 przy Kominiarskiej, a także dwie porażki w sezonie 2018/2019. Wtedy to w Skarszynie przegraliśmy 1:8, a na Widawie - 0:4. Rozegraliśmy również jeden mecz towarzyski, w Trzebnicy ulegając "Spartanom" - 0:7.

Tutaj sytuacja jest lepsza niż przed tygodniem, ale w dalszym ciągu nie jest optymalna. Do składu wracają Daniel Garbaty, Piotr Miklas, Sebastian Glinka i Mateusz Hołyński. Wypada z niego jednak Mateusz Suchański. Nie zobaczymy również w dalszym ciągu Jakuba Jankowskiego, Łukasza Wiraszki, Tomasza Kluczewskiego, Bartosza Dworaczyka, Arkadiusza Pawlaka i Gracjana Siwaka.

Rywal: Sparta Skarszyn
Data: 21.08.2022 r.
Boisko: Tomtex Park, Kominiarska 68
Sędziują: K.Nowak; M.Nowaczyk, A.Turkowyd (KS Wrocław)

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na to spotkanie! Zawodników zaś uprasza się do zabrania ze sobą butów do gry, ochraniaczy i dowodów osobistych!