A-klasa: Na debiut w A-klasie osłabieni!

Już jutro Tomtex Widawa Wrocław zadebiutuje w A-klasie! Zespół trenera Michała Pondla zagra w Krośnicach z miejscowym Płomieniem. Niestety na historyczny mecz "Widawianie" pojadą w mocno osłabionym składzie...

Skończyły się przygotowania pierwszej drużyny Widawy do sezonu w A-klasie. Te przebiegały burzliwie, a co najgorsze trener Michał Pondel nie miał sposobności wypróbowania w nich optymalnego zestawienia. Chociaż na papierze nasza kadra wygląda nieźle (są w niej 22 osoby) to niestety pech nas nie omija. Kilku zawodników wróci do gry dopiero we wrześniu, kilku jest kontuzjowanych, a pozostali z powodów losowych nie będą w stanie jutro zagrać. To rodzi sytuacje w której na ligowy debiut w A-klasie jedziemy w mocno okrojonym składzie. Max 13 graczy, lecz w tym gronie jest zawodnik borykający się z kontuzją. Mimo problemów wierzymy jednak, że uda nam się rozegrać dobre zawody i na pewno powalczymy w Krośnicach o trzy punkty. Czy to nam się uda? Czy starczy nam sił? O tym przekonacie się jutro przed godziną 13!

Klub Piłkarski Płomień Krośnice to drużyna z tradycjami, o której dzięki portalowi 90minut.pl możemy dowiedzieć się więcej od kampanii ligowej 2003/2004. Od tamtej pory zespół ten rozegrał dwa sezony w B-klasie i cztery w A-klasie, po czym zniknął z piłkarskiej mapy Dolnego Śląska na trzy sezony. Wtedy granie musiał zacząć od trzebnickiej C-klasy, z której uzyskał awans. W kolejnych odsłonach Krośnice pięciokrotnie grały w Serie B, raz w Serie C i od sezonu 2021/2022 występują na poziomie A-klasy. Drużyna ta ma również epizody w Okręgowym Pucharze Polski.

W poprzednim sezonie Płomień zajął 13 miejsce w grupie II wrocławskiej A-klasy. W 28 meczach uzyskał 20 punktów, 5 meczów wygrał, 5 meczów zremisował i 18 przegrał. Strzelił 51 bramek i stracił 94. To pozwoliło w zachowaniu utrzymania.

Trenerem Płomienia Krośnice od tego sezonu jest Pan Paweł Tronina. Były szkoleniowiec drużyn z Trzebnicy, Żmigrodu, Prusic i Skokowej.

Zarówno Widawa, jak i Krośnice jutro rozegrają pierwszy mecz w nowym sezonie.

Muchobór Wrocław - Zorza Pęgów 14 sierpnia, 15:00
Barycz Milicz - Lotnik Twardogóra 14 sierpnia, 17:00
Parasol Wrocław - Orzeł Prusice 14 sierpnia, 10:00
Sokół Kaszowo - Sparta Wszemirów 14 sierpnia, 11:00
Plon Gądkowice - Dolpasz Skokowa 14 sierpnia, 11:00
Płomień Krośnice - Tomtex Widawa Wrocław 14 sierpnia, 11:00
Sparta Skarszyn - Victoria Zawonia 14 sierpnia, 15:00
Orla Korzeńsko 3-0 LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) 13 sierpnia, 15:00

Zarówno Widawa, jak i Krośnice jutro rozegrają pierwszy mecz w nowym sezonie.

Z Płomieniem Krośnice Widawa zagra po raz pierwszy w historii.

Tutaj sytuacja nie wygląda optymistycznie. Trener Pondel w najlepszym wypadku będzie mógł skorzystać z 13 zawodników, a i sam prawdopodobnie będzie musiał pierwszy raz od lat przywdziać meczowy trykot. W meczu z Krośnicami nie zagrają na pewno: Daniel Garbaty, Bartosz Dworaczyk, Mateusz Hołyński, Sebastian Glinka, Jakub Jankowski, Tomasz Kluczewski, Arkadiusz Pawlak, a także kontuzjowani Piotr Miklas i Łukasz Wiraszka. Niepewne są występy Jakuba Brysia i Gracjana Siwaka.

Rywal: Płomień Krośnice
Data: 14.08.2022 r.
Boisko: Krośnice
Sędziują: Bronowicki, Uram, Adamczuk (KS Wrocław)

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na to spotkanie! Zawodników zaś uprasza się do zabrania ze sobą butów do gry, ochraniaczy i dowodów osobistych!