A-klasa: Z Kaszowem na Brochowie

W niedzielę Tomtex Widawa Wrocław rozegra czwarty mecz w ramach rundy rewanżowej w A-klasie. "Widawianie" tym razem domowy mecz rozegrają na Brochowie, a ich przeciwnikiem będzie Sokół Kaszowo.

W poprzednim tygodniu Widawa w roli gospodarza na Pawłowicach mierzyła się z Miliczem, ale niestety nie udało jej się zapunktować. Teraz gracze Michała Pondla będą chcieli wyciągnąć wnioski i zdobyć trzy punkty. Niestety w dalszym ciągu nie mogą grać przy Kominiarskiej i ten mecz rozegrają na Brochowie przy ulicy Wiaduktowej. Rywalem naszej drużyny będzie Sokół Kaszowo, a więc przeciwnik niewygodny, który przyjeżdża do Wrocławia podbudowany ubiegłotygodniową wygraną z Płomieniem Wisznia Mała. Nie będzie to łatwy mecz, ale wierzymy, że zakończy się on dla nas happy endem.

Ludowy Zespół Sportowy Sokół Kaszowo powstał w 2015 roku. W pierwszym swoim sezonie wywalczył awans z C-klasy do B-klasy, w której grał przez pięć sezonów. W sezonie 2020/2021 LZS uzyskał historyczny awans do A-klasy, w której gra już trzeci rok. Drużyna ta miała również epizody w Okręgowym Pucharze Polski.

Po 18 kolejkach Widawa utrzymuje się na 11 pozycji z dorobkiem 21 punktów. 6 meczów wygranych, 3 remisy i 9 porażek. Bramki: 35:52. Kaszowo jest przedostatnie. Do tej pory zdobyło 9 punktów. 3 mecze wygrało i 15 przegrało. Strzeliło 24 gole i straciło 77.

Wszystkie mecze w kolejce

Tomtex Widawa Wrocław - Sokół Kaszowo 21 kwietnia, 11:30
Barycz Milicz - Błyskawica Lenartowice 21 kwietnia, 11:00
Orla Korzeńsko - Orzeł Prusice 20 kwietnia, 15:00
Dolpasz Skokowa - Piast II Żmigród 20 kwietnia, 15:00
LKS Krzyżanowice (k. Wrocławia) - Sparta Skarszyn 21 kwietnia, 11:00
Parasol Wrocław - Sparta Wszemirów 21 kwietnia, 16:00
Sokół Wielka Lipa - Bór Oborniki Śląskie 21 kwietnia, 14:00
Maślice Wrocław - Płomień Wisznia Mała 21 kwietnia, 16:00

W ostatniej kolejce Widawa przegrała na Pawłowicach z Miliczem - 1:3. Kaszowo u siebie pokonało 2:1 - Wisznię Małą.

Z Kaszowem zagramy po raz szósty w historii i czwarty raz o punkty. Do tej pory cztery razy zagraliśmy w Kaszowie, gdzie w sparingach najpierw przegraliśmy 2:4, a potem zremisowaliśmy 3:3. W lidze zaś zwyciężyliśmy 4:2  i 2:0. W historycznym meczu przy Kominiarskiej, latem tego roku zremisowaliśmy 2:2.

Sytuacja Kadrowa:

Z Kaszowem nie zagra wielu zawodników. W tym gronie znajdują się Kamil Gołdyn, Adrian Hejtota, Rafał Padiasek, Miłosz Jagodziński i Dmytro Kolmyk.

Rywal: Sokół Kaszowo
Data: 21.04.2024 r.
Boisko: Wrocław - Brochów, ul. Wiaduktowa 5
Sędziują: Dobuszewski; Birecki, Piotrowski