B-klasa: Odkuć się po ostatniej wpadce!

Już jutro odbędzie się IV kolejka w grupie II wrocławskiej B-klasy. W ramach niej pierwszy zespół Widawy przy Kominiarskiej podejmie Spartę Będkowo. Czy podopieczni Michała Pondla staną na wysokości zadania i zrehabilitują się po ostatniej stracie punktów w Ujeźdźcu Wielkim?

Tydzień temu nasza drużyna straciła pierwsze punkty w sezonie 2021/2022. W Ujeźdźcu Wielkim tylko zremisowaliśmy z miejscowym Sokołem - 1:1, rozgrywając naprawdę słabe spotkanie. Teraz jednak zamierzamy się odkuć, a z racji tego, że gramy przed własną publicznością, motywacją jest podwójna. Nie możemy jednak zlekceważyć naszego przeciwnika - Sparty Będkowo, bo ta niewątpliwie w piłkę grać potrafi.

Sparta Będkowo powstała w 1974, ale posiłkując się portalem 90minut.pl - znamy statystyki tej drużyny od sezonu 2002/2003. Od tamtego sezonu "Będkowianie" grają na poziomie B-klasy i większych sukcesów w niej nie odnieśli. Co roku zespół ten zapewnia sobie spokojne utrzymanie i tym razem powinno być podobnie. Sparta w przeciągu ostatnich kilkunastu lat zagrała również raz w Okręgowym Pucharze Polski, ale również bez sukcesów.

Od kilku lat "Spartanie" rozgrywają swoje spotkania nie w rodzimym Będkowie, ale w Nowym Dworze pod Trzebnicą. To dlatego, że w miejscu ich dawnego boiska wybudowali drogę ekspresową S5.

Będkowo jest doświadczonym zespołem, który jest zbyt mocny, żeby spaść z B-klasy, ale za słaby, żeby powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Po 3 kolejkach Widawa jest wiceliderem z 7 punktami w dorobku. Do tej pory 2 wygrane i remis. Bramki: 13:3. Będkowo jest dziewiąte z jednym oczkiem w dorobku i bramkami 4:10.

Piorun Koniowo - pauza
Orzeł II Prusice - Avia Ozorowice 19 września, 11:00
Masłovia Masłów - pauza
Tomtex Widawa Wrocław - Sparta Będkowo 19 września, 11:00
Płomień Wisznia Mała - Sokół Ujeździec Wielki 19 września, 11:00
Sokół Ujeździec Mały - LKS Krościna Wielka 19 września, 11:00
Dąb Kuraszków - Błękitni Pawłów Trzebnicki 19 września, 14:00

W poprzednim tygodniu Widawa zremisowała w Ujeźdźcu Wielkim - 1:1, a Będkowo u siebie przegrało z Koniowem - 2:6.

Ze Spartą Będkowo zagramy czternasty raz w historii. U siebie wygraliśmy sześć spotkań; 2:0, 11:0, 5:0,2:0, 8:0 i 9:1. W delegacjach sprawa wygląda gorzej. Dotychczas remisy - 7:7, 2:2, przegrane 1:2 i 2:3, a także wygrane 9:0, 3:2 i 8:0. Bramki: 60:17.

Na pewno nie zagrają kontuzjowani Rafał Dzietczyk, Miłosz Jagodziński, Wiktor Chmielewski, Piotr Miklas i Maciej Adamczyk. Nie zobaczymy również Mateusza Hołyńskiego, Arkadiusza Pawlaka i Jakuba Jankowskiego.

TOMTEX WIDAWA WROCŁAW - SPARTA BĘDKOWO

Data: 19 września 2021r.
Miejsce: Tomtex Park, Wrocław - Kominiarska 68
Początek meczu: 11:00
Zbiórka przedmeczowa: 9:50 na miejscu
Mecz poprowadzi: Bartosz Terka (KS Wrocław)

ZAWODNIKOM PRZYPOMINAMY O PRZYBYCIU NA ZBIÓRKĘ PRZEDMECZOWĄ PUNKTUALNIE. ZABRANIE ZE SOBĄ WŁASNEGO SPRZĘTU DO GRY (KORKI I OCHRANIACZE), A TAKŻE DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI! KIBICÓW ZAŚ SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA TO SPOTKANIE!