B-klasa: Derbowe starcie z Różanką!

Obie nasze drużyny jutro będą grały we Wrocławiu i w obu przypadkach mecze będą miały miejsce we Wrocławiu. "Jedynka" grać będzie przy Kominiarskiej, a "Dwójka" przy Niepodległości. Zespół Grzegorza Biegacza podejmie spadkowicza z A-klasy - Różankę Wrocław.

Tomtex II Widawa Wrocław ciągle pozostaje bez punktów w tym sezonie, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli grupy IX. Zespół Grzegorza Biegacza strzelił już historyczne bramki, zanotował historyczne asysty, otrzymał historyczne kartki, trafił historycznego karnego i pierwszy raz jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. Ciągle jednak czeka na historyczne punkty w sezonie, a o to jutro będzie niezwykle ciężko. Różanka Wrocław to spadkowicz z A-klasy, który jest głównym faworytem do awansu. Drużyna trenera Piotra Wójcika w starciu z naszymi rezerwami będzie faworytem, ale "Widawianie" jak to mają w swoim DNA - na pewno powalczą o korzystny rezultat.

Klub Sportowy Różanka Wrocław powstał w 2001 roku i od tamtej pory z różnym skutkiem występuje w organizowanych przez DZPN. Dotychczas (według portalu 90minut.pl) - pięć sezonów w C-klasie, trzy w A-klasie i sześć w B-klasie. W poprzedniej kampanii ligowej KSR zajął przedostatnie - 14 miejsce w grupie II wrocławskiej A-klasy. 17 punktów w 25 meczach oznaczało spadek po kilkumiesięcznej przygodzie. W bieżącej kampanii ligowej "niebiescy" powinni walczyć o powrót do Serie A. Trenerem Różanki jest Pan - Piotr Wójcik.

Widawa po trzech kolejkach plasuje się na przedostatnim, 13 miejscu w tabeli. Do tej pory 0 punktów i trzy porażki. Bramki: 4:15. Różanka jest siódma z pięcioma oczkami i statusem niepokonanej. Dotychczas wygrana i dwa remisy. Bramki: 7:4.

Błyskawica Szewce - Sporting Wrocław 19 września, 11:00
Grom Ligota Piękna - Muchobór Wrocław 19 września, 15:00
Różanka Wrocław - Tomtex Widawa II Wrocław 19 września, 11:00
Pogoń Wrocław - Sparta II Wrocław 19 września, 11:00
Silesia Szymanów - Wratislavia II Wrocław 19 września, 11:00
Orzeł II Pawłowice (Wrocław) - Lwy Wrocław 19 września, 11:00
MKS Sołtysowice (Wrocław) - Malinka Malin 19 września, 15:30

W poprzednim tygodniu drugi zespół Widawy przegrał u siebie z GKS Kryniczno-Ligota Piękna - 2:5, a Różanka na wyjeździe zremisowała 1:1 ze Spartą II Wrocław.

Obie te drużyny zagrają ze sobą pierwszy raz w historii. Pierwsza drużyna natomiast kilka razy zagrała z KSR-em i tylko raz w historii przegrała.

Na pewno nie zagrają: Piotr Nowicki, Wiktor Sawoch i Kuba Karczewski. Z powodu kontuzji nie wystąpią Arkadiusz Strzępka (dłuższa przerwa) i Tomasz Kalinowski. Nie zobaczymy również Grzegorza Strzępki i raczej nie zagra Filip Borysewicz.

RÓŻANKA WROCŁAW - TOMTEX II WIDAWA WROCŁAW

Data: 19 września 2021r.
Miejsce: Wrocław - Niepodległości 6
Początek meczu: 11:00
Zbiórka przedmeczowa: 10:00 na miejscu
Mecz poprowadzi: Michał Żabski (KS Wrocław)

ZAWODNIKOM PRZYPOMINAMY O PRZYBYCIU NA ZBIÓRKĘ PRZEDMECZOWĄ PUNKTUALNIE. ZABRANIE ZE SOBĄ WŁASNEGO SPRZĘTU DO GRY (KORKI I OCHRANIACZE), A TAKŻE DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI! KIBICÓW ZAŚ ZAPRASZAMY NA TO SPOTKANIE!